Kwietnia 20 2024 01:08:45    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje
Losowy cytat
  Jeżeli ta wojna jest przegrana, to nie jest moim zmartwieniem, że giną w niej ludzie. Nie uronię za nich jednej łzy, bo nie zasłużyli na nic lepszego - Hitler

[Wiecej cytatów]
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 776
Najnowszy Użytkownik: john9
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Dunkierka
Bitwa o Berlin
D-day jak myślicie ...
Chcę zamieścić zd...
Bitwa która przesą...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [100]
Bitwa o Berlin [75]
D-day jak myślic... [70]
Przyczyny porażk... [51]
Dunkierka [50]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca
Artyku³y: Narzêdzia Wojny
Arado Flugzeugwerke GmbH
Blohm und Voss GmbH
Bucker-Flugzeugbau Gmbh
Deutches Forschungsinstitut fur Segelflug GmbH
Gothaer Waggonfabrik GmbH
Flettner Anton Gmbh
Focke Achgelis und Co. Gmbh
Gerhard Fieseler Werke Gmbh
Dornier

 


 

Artykuły: Arado Flugzeugwerke GmbH
Arado Ar 440
Generalnie niesatysfakcjonujące wyniki prób samolotu Arado Ar 240 spowodowały, że z początkiem 1942 roku rozpoczęto prace nad jego ewentualnym następcą oznaczonym Arado Ar 440.

Arado Ar 195
W dniu 28 grudnia 1936 roku na pochylni nr 1 stoczni Deutsch Werke w Kilonii położono stępkę po lotniskowiec A a w kilka dni później Technisches Amt RLM opublikował wymagania stawiane dla dwumiejscowego wielozadaniowego samolotu zdolnego do operowania z pokładu lotniskowca.

Arado Ar 196
Samolot ten skonstruowany został jak następca Heinkla He 60 i miał być podstawowym samolotem pokładowym ciężkich okrętów Kriegsmarine.

Arado Ar 197
W roku 1936 firma Arado rozpoczęła prace rozwojowe nad pierwszym niemieckim pokładowym samolotem myśliwskim.

Arado Ar 198
W lutym 1937 roku próby w locie odbył prototyp samolotu rozpoznawczego Henschel Hs 126, który miał zastąpić Heinkla He 46 w eskadrach rozpoznawczych współpracujących z armia lądową.

Arado Ar 231
Znacznym problemem dla U-bootów była ograniczona możliwość prowadzenia obserwacji z ich pokładów.

Arado Ar 232
Jesienią 1939 roku Technisches Amt sprecyzował wymagania stawiane średniej wielkości samolotowi transportowemu mającemu zastąpić dotychczas używane w jednostkach Luftwaffe Junkersy Ju 52/3 m.

Arado Ar 240
W końcu lat trzydziestych rozpoczęto w Niemczech prace nad rozwojem zdalnie sterowanych stanowisk strzeleckich broni pokładowej.

Arado Ar 396
Samolot ten będący rozwojową wersją Arado Ar 96 powstał w 1944 roku.

Arado Ar 65
Na początku lat trzydziestych w Niemczech rozpoczęto prace nad nowoczesnymi samolotami myśliwskimi. W firmie Arado głównym konstruktorem został inżynier Walter Reihel, który początkowo pracował w firmach Kondor i Fokker.

Arado Ar 66
Wraz z rozpoczęciem prac nad jednomiejscowym myśliwcem Ar 65 zespół konstrukcyjny inż. Rethela otrzymał zamówienie na dwumiejscowy samolot szkolny oznaczony Ar 66.

Arado Ar 67
Wraz z przybyciem nowego konstruktora inż. Waltera Blume firma Arado rozpoczęła prace nad nowymi samolotami myśliwskimi Ar 67 i Ar 68.

Arado Ar 68
Po zaprzestaniu prac nad Ar 67 zespół inż. Blume otrzymał zadanie dalszego rozwoju Ar 68 przewidzianego jako konkurent dla myśliwca Heinkel He 51, który wyparł z jednostek myśliwskich poprzednią konstrukcję firmy Arado Ar 65

Arado Ar 76
Jednym z najwcześniejszych zamówień Camt przy Luftfahrtkommissriat było opracowanie projektu lekkiego, jednomiejscowego myśliwca zwanego Heimatschutzjager (myśliwiec obrony terytorialnej).

Arado Ar 80
Na początku roku 1934 Luftwaffenfuhrungsstab ogłosił konkurs na projekt nowoczesnego, jednomiejscowego, całkowicie metalowego jednopłatowego samolotu myśliwskiego.

Strona 1 z 2 1 2 >

Artykuły: Blohm und Voss GmbH
Blohm und Voss BV 138
W dniu 5 czerwca 1934 roku w siedzibie RLM w Berlinie miała miejsce konferencja z udziałem przedstawicieli A- i C-Amtu (Wydział Operacyjny, Wydział Techniczny) oraz dowództwa marynarki wojennej z wydziału Leitung A-1, podczas której poruszano problematykę tzw. taktycznych wymogów i wskazówek co do użycia samolotów morskich.

Blohm und Voss BV 141
W początkach 1937 roku RLM rozesłało do firm Arado i Focke-Wulf zamówienie na wykonanie projektu uniwersalnego samolotu mogącego wykonać loty rozpoznawcze bliskiego zasięgu, który równocześnie byłby zdolny do przenoszenia ładunku bomb, do wykonywania zadań szturmowych oraz do stawiania zasłony dymnej.

Blohm und Voss BV 142
Zakończone powodzeniem próby wodnosamolotu Ha 139 skłoniły firmę Hamburger Flugzeugbau do opracowania w roku 1937 lądowej wersji tego samolotu, oznaczonej Ha 142. Maszyna ta miała być samolotem pocztowym dalekiego zasięgu zdolnym do przelotów przekraczających 4000 km.

Blohm und Voss BV 144
Na zamówienie Deutsche Lufthansa firma Blohm und Voss rozpoczęła w 1940 roku prace rozwojowe nad projektem nowego samolotu pasażersko-transportowego, krótkiego i średniego zasięgu, który otrzymał oznaczenie BV 144.

Blohm und Voss BV 155
Samolot BV 155 był jedną z najbardziej niekonwencjonalnych konstrukcji jakie zbudowano w Niemczech.

Blohm und Voss BV 222
Samolot BV 222 był największą operacyjnie używaną lodzą latającą drugiej wojny światowej. Maszyna ta powstała w wyniku złożonego przez linę lotniczą Deutsche Lufthansa zamówienia na transatlantycką łódź latającą, której wymiary której wymiary były tylko nieco mniejsze od ówczesnych łodzi latającej Dorinier Do X.

Blohm und Voss BV 238
Wiosną 194 roku Technisches Amt RLM zlecił firmie Blohm und Vol3 opracowanie następcy samolotu BV 138.

Blohm und Voss Ha 137
W ramach programu rozwojowego bombowca nurkującego dla Luftwaffe w 1934 roku, C-Amt RLM rozesłał zamówienia na przygotowanie prototypów do sześciu niemieckich (firm lotniczych m.in. również do zakładów Hamburger Flugzeugbau.

Blohm und Voss Ha 139
Pomimo tego, że biuro konstrukcyjne firmy Hamburger Flugzeugbau było w połowie lat trzydziestych zajęte pracami projektowymi samolotów Ha 137 i Ha 138, to firma przyjęła również ofertę Deutsche Lufthansa na zaprojektowanie transoceanicznego samolotu pocztowego w układzie wodnosamolotu.

Blohm und Voss Ha 140
W sierpniu 1935 roku Reichsluftfahrministerium wysłało do firm Hamburger Flugzeugbau i Ernest Heinkel zamówienie na opracowanie dwusilnikowego wodnosamolotu przeznaczonego do wykonywania zadań rozpoznawczych, jak również mogącego być samolotem torpedowym.

Artykuły: Bucker-Flugzeugbau Gmbh
Bucker Bu 131
Wkrótce po założeniu firmy Bucker w Johannisthai w roku 1933 powstał pierwszy samolot Buckera, Bu 131 Jungmann.

Bucker Bu 133
Wraz z pierwszym sukcesem firmy Bucker, jakim było podjęcie wielkoseryjnej produkcji Jungmanna, stało się możliwe przeniesienie jej na nowy znacznie większy teren do leżšcego na obrzeżu Berlina Rangsdorfu.

Bucker Bu 181
Po skonstruowaniu samolotu Bu 133 firma Bucker wyprodukowała jeden prototyp nieudanego samolotu Bu134.

Artykuły: Deutches Forschungsinstitut fur Segelflug GmbH
DFS 228
Już od początku II wojny światowej niemieckie naczelne dowództwo kładło duży nacisk na prowadzenie strategicznego rozpoznania lotniczego i żądało od niemieckiego przemysłu lotniczego opracowania takiego samolotu, który zdolny byłby do działań na takiej wysokości, że przeciwdziałanie ze strony myśliwców wroga byłoby niemożliwe.

DFS 230
Już w latach dwudziestych Niemcy posiadały bardzo rozwinięty przemysł produkujący szybowce, a niemieccy piloci szybowcowi należeli do światowej czołówki.

DFS 230 V7
Szybowiec ten, chociaż nosił oznaczenie DFS 230 różnił się tak bardzo od właściwego DFS 230, że był w zasadzie zupełnie nową konstrukcją.

DFS 331
Zakończone sukcesem pierwsze zastosowanie operacyjne szybowców DFS 230skłoni-io inż. Jakobsa do podjęcia prac nad większą konstrukcją.

DFS 346
W roku 1944 firma DFS rozpoczęła prace nad skonstruowaniem samolotu naddźwiękowego.

Artykuły: Gothaer Waggonfabrik GmbH
Gotha Go 145
Pierwszym samolotem, który powstał w za-Madach Gotha po reaktywowaniu tam produkcji lotniczej 2 października 1933 roku była dwumiejscowa, dwupłatowa maszyna szkolna Gotha Go 145 skonstruowana przez inżyniera Kalkerta.

Gotha Go 147
W połowie lat trzydziestych w biurze konstrukcyjnym firmy Gotha rozpoczęto prace projektowe nad różnymi rozwiązaniami samolotów bezo go nowych.

Gotha Go 229
Była to jedna z najbardziej niezwykłych konstrukcji lotniczych powstałych przed końcem drugiej wojny światowej.

Gotha Go 242
Już w końcu sierpnia 1939 roku w biurze konstrukcyjnym firmy Gotha rozpoczęły się prace nad nowym szybowcem transportowym, który byłby w sianie przewozić ładunki nawet o większej objętości bez potrzeby ich demontażu.

Gotha Go 244
Największym problemem szybowców Go 242 było ich ponowne wykorzystanie po przewiezieniu zaopatrzenia do jednostek frontowych, szczególnie wyraźnie dawało się to odczuć podczas zaopatrywania oddziałów zamkniętych w okrążeniu, gdy szybowce Go 242 z uwagi na niemożność samodzielnego startu okazywały się być praktycznie sprzętem jednorazowym.

Gotha Go 345
Pomimo, że RLM nie ogłosiło oficjalnie konkursu na następcę szybowca desantowego DFS 230 to biuro konstrukcyjne firmy Gothaer Waggonfabrik opracowało w 1944 roku projekt szybowca desantowego Go 345.

Gotha-Kalkert Ka 430
Inżynier Albert Kalkert opuścił w październiku 1940 roku zakłady Gothaer Wagoonfabrik i objął stanowisko dyrektora technicznego Reparaturwerke Erfurt G.m.b.H. później znanego jako Mitteldeutsche Metallwerke.

Artykuły: Flettner Anton Gmbh
Flettner Fl 265
W roku 1938 Kriegsmarine złożyła zamówienie w firmie Flettner na zbudowanie sześciu prototypów śmigłowca FI 265.

Flettner Fl 282
Śmigłowiec Flettner Fl 282 Kolibri (koliber) projektowany został jako dwumiejscowy.

Artykuły: Focke Achgelis und Co. Gmbh
Focke Achgelis Fa 223
Śmigłowiec Focke Achgelis Fa 223 Drache (Smok) był rozwinięciem poprzedniej konstrukcji prof. Focke; Focke-Wulf a Fw 61.

Focke Achgelis Fa 225
W początkowym okresie drugiej wojny światowej szybowiec desantowy był tym wynalazkiem, który umożliwił skuteczniejsze użycie wojsk powietrznodesantowych.

Focke Achgelis Fa 284
Był to z pewnością pierwszy w historii śmigłowiec projektowany jako dźwig latający.

Focke Achgelis Fa 330
Focke-Achgelis Fa 330 Bachstelze (Pliszka siwa) powstał w roku 1942 jako wynik zamówienia na zbudowanie wiatrakowca o możliwie najprostszej konstrukcji, przeznaczonego do użytkowania na pokładach okrętów podwodnych.

Artykuły: Gerhard Fieseler Werke Gmbh
Fieseler Fi 103R
Już od końca roku 1943 prowadzono w Niemczech badania nad możliwością użycia kierowanych przez pilota pocisków rakietowych do zwalczania dobrze bronionych celów o dużym znaczeniu strategicznym, nawet jeżeli miałoby się to skończyć śmiercią pilota.

Fieseler Fi 156
Fi 156 byt jednym z najpopularniejszych samolotów niemieckich okresu drugiej wojny światowej. Maszyna ta narodziła się w połowie lat trzydziestych jako wynik prac Gerharda Fieselera oraz szefa jego biura konstrukcyjnego Reinholda Mewesa nad rozwojem samolotu, który miałby bardzo krótki start i lądowanie, oraz byłby zdolny do utrzymywania minimalnej prędkości lotu przez dłuższy okres czasu.

Fieseler Fi 167
W roku 1937 firmy Arado oraz Fieseler stanęły do konkursu na dwumiejscowy, wielozadaniowy samolot mający operować z lotniskowca.

Fieseler Fi 333
Samolot ten skonstruowany został w roku 1942 jako wielozadaniowa maszyna transportowa.

Fieseler Fi 98
Samolot ten został skonstruowany z myślą o konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Lotnictwa Rzeszy 15 maja 1933 roku na skonstruowanie w ramach tak zwanego Sofort-Programm (program natychmiastowy) bombowca nurkującego.

Artykuły: Dornier
Dornier Do 11
W drugiej połowie lat dwudziestych zakłady Dornier Metallbauten w Friedrichshafen otworzyły swoje filie we Włoszech i w Szwajcarii.

Dornier Do 15
Od początku istnienia firmy Dornier Metal-Ibauten była ona znana z konstruowania całkowicie metalowych samolotów w tym głównie łodzi latających, z których najsłynniejsza była Wal. Jej pierwszy prototyp oblatany został 6 listopada 1922 roku.

Copyright © 2007 LukLog