Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/readarticle.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/maincore.php on line 183
 Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa
Wrzesień 29 2022 19:03:33    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
 

Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Galeria
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje

Losowy cytat
  Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie - Goebbels

[Wiecej cytatów]

Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 6,368
Najnowszy Użytkownik: MedizLar

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
brave essay new topi...
how to write a rap t...
Перевозка ...
popular university e...
Dunkierka
Najciekawsze Tematy
brave essay new t... [55549]
Embolization ribs... [304]
Bitwa która prze... [115]
Bitwa o Berlin [95]
D-day jak myślic... [92]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca

       Blohm und Voss BV 138

W dniu 5 czerwca 1934 roku w siedzibie RLM w Berlinie miała miejsce konferencja z udziałem przedstawicieli A- i C-Amtu (Wydział Operacyjny, Wydział Techniczny) oraz dowództwa marynarki wojennej z wydziału Leitung A-1, podczas której poruszano problematykę tzw. taktycznych wymogów i wskazówek co do użycia samolotów morskich. Ustalono, że priorytetowe ma być skonstruowanie nowoczesnego samolotu rozpoznawczego. Samolot ten, miał być zdolny do lotów w dzień i w nocy, nie wymagano od niego dodatkowego pełnienia funkcji samolotu torpedowego lub stawiacza min, miał on być konstrukcją wielosilnikową zapewniającą możliwość kontynuowania lotu również w przypadku awarii jednego z silników, załogę stanowić miało 5 do 6 osób, uzbrojenie obronne powinno zapewnić pokrycie ogniem całej przestrzeni wokół samolotu na odległość przynajmniej 75 m, prędkość maksymalna na wysokości 0 m powinna oscylować wokół 280 km/h, zasięg maksymalny miałby wynosić około 2400 km, dzielność morską samolotu określono na możliwość startu i lądowania przy stanie fali do 4 stopni Booforta, długość startu przy bezwietrznej pogodzie miała nie przekraczać 2000 m. Wymagania wobec nowego samolotu uszeregowane zostały według następującej skali; jako najważniejszą uznano odporność konstrukcji na korozję, następnie możliwości obronne, dzielność morską i szybkość. Przedstawiciele Ministerstwa Lotnictwa zobowiązali firmy, które miały się podjęć prac nad nową maszyną do przeprowadzenia badań sprawdzających możliwość startu samolotu, w pełni obciążonego, z katapulty okrętowej. W sierpniu 1934 roku firmy Dornier, Junkers i Hamburger Flugzeugbau otrzymały od RLM zadanie skonstruowania długodystansowego morskiego samolotu rozpoznawczego, który miał spełniać wszystkie wymogi określone podczas konferencji 5 czerwca 1934 roku. Wstępne projekty wyżej wymienionych firm zostały rozpatrzone w RLM podczas spotkania 27 listopada 1934 roku. Prace rozwojowe nad projektem firmy HFB były najdalej posunięte. Miała to być łódź latająca napędzana trzema silnikami Jumo 205- Według zapewnień konstruktorów drewniana atrapa nowego samolotu miała być gotowa już w styczniu 1935 roku. Przedstawiciele RLM zwrócili uwagę firmie Dornier na zbyt niskie zakładane osiągi jej projektu. Doprowadziło to do tego, że pierwszy prototyp Dorniera Do 24 wystartował dopiero w rok po oblocie BV 138. Projekt Junkersa został odesłany do firmy z zadaniem wniesienia licznych poprawek, a w końcu całkowicie zarzucony.
Firma Hamburger Flugzeugbau rozpoczęła już w październiku 1934 roku budowę makiety BV 138. Prace nad nią zakończone zostały w lutym 1935 roku, jednak ostatecznie pierwszy jej pokaz odbył się w marcu 1935 roku. Przedstawiciele RLM pod przewodem inż dypl. Luchta wydali pozytywną opinię o dotychczasowym przebiegu prac i złożyli zamówienie na zbudowanie pierwszego prototypu. BV 138 VI (D-ARAK, Werk-Nr114) był gotów w czerwcu 1936 roku. Cechą charakterystyczną nowego samolotu było użycie skrzydeł w kształcie spłaszczonej litery M, w miejscu ich załamania zamontowane były zewnętrzne silniki. Trzeci silnik zainstalowano na specjalnym pylonie umieszczonym pomiędzy płatami na grzbiecie kadłuba.

14 lipca 1936 roku Flugkapitan Helmut W. Rodig przeprowadził dwie próby kołowania na wodach górnej Łaby. Warunki pogodowe były jednak tego dnia bardzo trudne (siła wiatru 6, wysokość fali 3-4 i przelotne opady deszczu). Następnego dnia 15 lipca miał odbyć się pierwszy lot maszyny. Rodig próbował wielokrotnie podnieść maszynę z powierzchni wody co w końcu mu się na kilkanaście sekund udało. Samolot pozbawiony uzbrojenia, części wyposażenia i z niewielkim zapasem paliwa potrzebował prawie dwukrotnej do zakładanej prędkości, aby oderwać się od powierzchni morza, co wydłużyło również drogę startową. O wzniesieniu się wyżej niż na kilkanaście metrów nie było również co marzyć, z wielkim trudem udało się pilotowi utrzymać kurs i bezpiecznie posadzić samolot. Pierwsze słowa Rodiga po wylądowaniu brzmiały: ,,Tę maszynę możecie już złomować, ja już nigdy nią nie polecę". Po dwunastu dniach 27 lipca miały miejsce kolejne dwie próby startu, które zakończyły się podobnym rezultatem. Podczas trzeciej próby miejsce w stanowisku górnego strzelca zajął inż. Walter Stender, kierownik wydziału badawczego oraz badań w locie firmy Hamburger Flugzeugbau. Na górnych powierzchniach lewego centropłatu (między silnikiem a kadłubem) przymocowane zostały wełniane nici mające umożliwić obserwowanie przepływu strug powietrza na powierzchni płata. Stender miał stałe połączenie przez pokładowy telefon z pilotem Rodigem. Podczas startu i po oderwaniu się maszyny od powierzchni morza potwierdziły się przypuszczenia Stendera. Opływ strug w części załamanej płata był całkowicie przerwany i niezgodny z profilem skrzydła. Było to przyczyną wydłużenia drogi startowej samolotu i niemożności nabierania przez niego wysokości po starcie. Aby utrzymać właściwy przepływ strug inż. Stender zamontował dodatkowe słoty sięgające od kadłuba do zewnętrznego silnika. Zastosowanie slotów poprawiło własności lotne. Droga startowa się skróciła, zmniejszyła się również prędkość startowa maszyny. W swoim jedenastym locie udało się Rodigowi ,,nawet" wykonać łagodny zakręt. Przy prędkościach nie przekraczających 100 km/h występowały jednak silne drgania kadłuba, również zdolności manewrowe na powierzchni wody były od początku niezadowalające. Mimo wszystkich starań i prób modyfikacji okazało się, że zastosowane skrzydło w tej formie całkowicie dyskwalifikuje samolot z uwagi na to, budowa drugiego prototypu została wstrzymana.

2 stycznia 1937 roku eksperci RLM doszli do przekonania, że sytuację samolotu może uratować zastąpienie załamanego centropłala prostym odcinkiem skrzydła. Należało jeszcze rozstrzygnąć czy prosty płat ma zostać zamontowany w prototypie V1 czy w znajdującym siew budowie V2, czy też należało by zbudować dodatkowy prototyp V3. 12 lutego 1937 roku zdecydowano, że należy przebudować prototyp V2_ W marcu tego samego roku BV 138 V1 trafił na dalsze testy do Erprobungsstelle Travemunde. Przebudowa BV 138 V2 przedłużyła się z powodu konieczności skonstruowania nowego centro-płata z gondolą mieszczącą środkowy silnik oraz nowego powiększonego usterzenia pionowego, do lipca 1937 roku. 23 lipca Flug-kapitan Rodig wykonał pierwszy lot tym samolotem. Okazało się jednak, że pomimo zastosowania nowych płatów i wprowadzenia pozostałych zmian w konstrukcji nie udało się zlikwidować wszystkich wad pierwszego prototypu. Pomimo pewnych usterek samolot BV 138V2(Werk-Nr113, D-AMOR) okazał się być lepszym w ogłoszonych dnia 15 października 1937 roku wynikach badań porównawczych z prototypem samolotu Do 24. RLM, aby wyeliminować ostatnie braki samolotu BV 138, wydała firmie polecenie przekonstruowania kadłuba, belek ogonowych oraz usterzenia pionowego. Wynikiem tych prac był samolot BV 138 A-01 (Werk-Nr.148. D-ADJE), który oblatany został przez Rodiga 11 lipca 1939 roku. Nowy samolot był o około 3 metry dłuższy, belki ogonowe miały zmieniony przekrój a powierzchnia stateczników pionowych znacznie wzrosła. Wyniki prób tego egzemplarza były na tyle zadowalające, że na jego podstawie zbudowano kolejne samoloty (A-02, Werk-Nr. 149, D-ARZT; A-03, Werk-Nr. 150, D-AFFE; A-04, Werk-Nr.151, TB + PR; B-01, Werk-Nr.152, BI- + AT; B-02, Werk-Nr.153, TB + PS) bez wprowadzania zmian w ich konstrukcji. Samolot A-02 odbył pierwszy lot w sierpniu 1939 roku, a A-03 we wrześniu.

Jeszcze podczas trwania prób w E-Steile Travemunde BV 138 przeszedł chrzest bojowy. Samoloty A-01, A-02 i A-03 zostały podporządkowane X. Korpusowi Lotniczemu, gdzie weszły w skład KGr.z.b.V.108. Służyły one jako samoloty transportowe na trasie Norderney-Bergen-Navik. Samoloty te były jeszcze zupełnie nieznane dla żołnierzy jednostek artylerii przeciwlotniczej i podczas lotu powrotnego zostały ostrzelane przez niemiecki Flak. Ostrzał nie skończył się nawet wtedy, gdy samoloty już wylądowały w Bergen i kołowały po wodzie w kierunku portu. Uszkodzenia maszyn A-01 i A-02 nie były poważne i samoloty te o własnych siłach wróciły do E-Stelle Travemunde. A-03 został jednak poważnie uszkodzony. W zakładach BSV obok trwającej już budowy serii ,,0" rozpoczęto wówczas też przygotowania do podjęcia budowy pierwszej serii produkcyjnej A-1. Pierwsze trzy egzemplarze tej wersji opuściły taśmy produkcyjne zakładów B&V w kwietniu 1940 roku. Ostatnie trzy maszyny tej liczącej 25 samolotów serii produkcyjnej, zbudowane zostały w sierpniu 1940 roku. Oba samoloty B-0 posiadały ten sam płatowiec co A-0, jednakże zabudowano w nich nowe silniki Junkers Jumo 205 D o mocy startowej 647 kW {880 KM). Kolejną serią była wersja 8-1, budowana między wrześniem 1940 roku a marcem 1941 roku w liczbie 20 egzemplarzy. Pierwszą jednostką Luftwaffe, która otrzymała w czerwcu 1940 roku dziesięć samolotów BV 138 A-1 była 1./Ku.Ff.Gr.506 stacjonująca w Hornum. Obok problemów z silnikami wysokoprężnymi Junkers Jumo 205 C-4, które musiały być obsługiwane przez specjalnie wyszkolony personel, załogi tych maszyn miały wiele kłopotów z umieszczonym w przedniej wieżyczce strzeleckiej działkiem MG 204 kalibru 20 mm. Kłopoty z działkiem oraz wieżyczką LB 204 doprowadziły do zaprzestania ich produkcji. Od października 1940 roku 1./Kii.F!.Gr.506 operowała w rejonie Biskajów. W końcu roku 1940 dołączyła do niej 2./Kii.FI.Gr.906 również wyposażona w BV 138A-1. Z uwagi na wyżej opisane problemy techniczne zdolność bojowa obu jednostek nie była duża. W końcu 1940 roku, gdy trwała jeszcze produkcja wersji B-1, rozpoczęto budowę samolotów BV 138C-1, których pierwszych siedem sztuk opuściło fabrykę w marcu 1941 roku. Nowa wersja miała wzmocnioną konstrukcję, dodatkowe wloty na górze osłon silników oraz 13 mm MG 131 w miejsce 7,9 mm MG 17 w górnym stanowisku strzeleckim. Początkowo zaplanowano wybudowanie z licencji w zakładach Weser Flugzeugbau 127 sztuk BV 138 C-1. W czerwcu 1942 roku zamówienie zmniejszone zostało do 67 egzemplarzy.
W sumie wyprodukowanych zostało 211 sztuk wersji C-1. W marcu 1941 roku utworzona została Ku.FI.Erg.Staffel 138, w której miano szkolić załogi przeznaczone do operowania na BV 138. W lecie 1941 roku 2./Ku.FI.Gr.406 została wyposażona w BV 138 B-1 i rozpoczęła patrole w poszukiwaniu konwojów ze Stavanger i Tromso podlegając operacyjnie pod Fliegerfuhrer Nordost (Dowództwo Lotnictwa Północny Wschód) i Fliegerfuhrer Lo-foten (Dowództwo Lotnictwa Lofoty). Obie stacjonujące dotąd we Francji eskadry BV 138 (1./Ku.FI.Gr.506 oraz 2./Kii.FI.Gr. 906) zostały w drugiej połowie 1941 roku przebazowane w rejon Bałtyku i podporządkowane Fliegerfuhrer Ostsee (Dowództwo Lotnictwa Bałtyku). Do końca roku w samoloty BV 138 wyposażono całkowicie lub częściowo następujące jednostki: 3./Ku.FL Gr.906, 1.(F) i 2.(F)./SAGr.130 oraz 1. i 2.(F)/SAGr.131. W końcu 1941 roku3.(F)/SAGr.125przezbrojo-na została w BV 138C-1 i w sile 20 samolotów operowała z Konstancy w Rumunii wykonując patrole nad Morzem Czarnym. Głównym obszarem działania BV 138 był jednak Atlantyk i Morze Arktyczne, gdzie samoloty te śledziły głównie konwoje do Murmańska. Od 8 września 1942 roku ich zadanie.

Dodane przez LukLog dnia maj 03 2006 14:24:51
12 Komentarzy 5764 Czytań

Komentarze
Chovicy dnia wrzesień 11 2021 15:30:04
<a href=https://buypropeciaon.com/>Propecia</a>
FrankJScott dnia listopad 05 2021 22:10:09
To the man asking about will housing prices drop in 2021, property market trends 2021, best technical analysis software for indian stock market free download, how to do a property market analysis, I highly suggest this high rated stock market news site on top of market analysis example real estate, how does trends affect business, share market analysis software free, key market trends meaning, look at this top rated stock market trends blog alongside all market research template pdf, what are the latest trends in recruitment, key market trends meaning, stock market research analyst jobs in indore, try this updated stock market news tips for marketing budget analysis excel template, what is comparative market analysis, market analysis tools portal, will the housing market crash in 2022, Also don't forget this best stock market advice site not to mention market needs and trends example, current financial market trends 2021, market analysis meaning in marathi, bangladesh stock market analysis software free download, look at this recommended stock market advice tips for how to do market analysis for real estate, current fashion industry trends 2021, telecommunications industry trends 2021 pdf, not to mention this top stock market info site on top of comprehensive housing market analysis 2021, stock market analysis software india free download, real estate market analysis report template, market research proposal example pdf, look at this [url=http://www.rongrubjumnum.com/index.php?action=profile;u=6450] useful stock market trends details[/url] on top of art market trends 2021, market trends definition economics, market analysis example real estate, consulting market analysis framework, try this best stock market tips tips for good market research report examples, stock market trend today graph, job market trends meaning, Market Analysis, Also don't forget this cool stock market trends info as well as market trends meaning in business, market research example pdf, market basket analysis def, market trends affecting business, look at this [url=https://community.projectstealthgame.com/forums/index.php?action=profile;u=28106] best stock market analysis info[/url] for indian stock market chart analysis software free download, labour market trends australia 2021, market analysis report template word, See More Where To Increase Whatsapp Video Limit Info 9a74025
FrankJScott dnia listopad 06 2021 21:36:26
남자에 대한 문의 ÿþ Ñä²tÇ 나는 이것을 매우 권장합니다 [url=http://eszanesiturk.guru/index.php?action=profile;u=13633] 훌륭한 양주출장안마사이트[/url] 언급할 것도 없이 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 [url=http://wirelesshotspotzone.com/index.php?action=profile;u=275991] 최고 의정부출장안마 조언[/url] 뿐만 아니라 ÿþ Ñä²tÇ 이 시도 높은 평가 의정부출장안마 사이트 for ÿþ Ñä²tÇ Also don't forget this 신규 서초출장안마 세부정보 언급할 것도 없이 ÿþ Ñä²tÇ look at this 추천 노원출장안마 조언 for ÿþ Ñä²tÇ 뿐만 아니라 this 높은 평가 고양출장안마 조언 모두와 함께 ÿþ Ñä²tÇ look at this 유용한 파주출장안마 조언 뿐만 아니라 ÿþ Ñä²tÇ try this 신규 구리출장안마 그리고 잊지 마세요 for ÿþ Ñä²tÇ Also don't forget this 높은 평가 송파출장안마 팁 언급할 것도 없이 ÿþ Ñä²tÇ look at this 신규 위례출장안마 블로그 for ÿþ Ñä²tÇ See More High Rated Massage Tips 2525c18
Hifsvioni dnia listopad 08 2021 11:19:41
<a href=https://vsildenshop.com/>effects of alcohol and viagra</a>
Lasix dnia listopad 10 2021 05:01:31
venta cialis viagra levitra
FrankJScott dnia listopad 22 2021 21:05:20
Untuk orang bertanya tentang situs judi slot online terbaik, ligaibc situs judi bola agen slot online bandar resmi terpercaya, daftar slot deposit pulsa tanpa potongan bet kecil, Saya sangat menyarankan ini peringkat teratas slot toko or daftar situs judi slot online terpercaya deposit pulsa tanpa potongan, slot gacor hari ini live, situs judi slot terbaik dan terpercaya no 1 2020, judo sloth clan, slot depo pulsa indosat tanpa potongan, bersama semua ini terbaik slot gacor forum dan jangan lupa ini slot gacor hari ini dana, judi slot paling gacor, gacor 88 slot login, situs judi slot terbaik di indonesia, situs judi slot deposit pulsa tanpa potongan terbaru, bersama semua ini [url=https://talk.vivuscoin.com/index.php?action=profile;u=543890] hebat situs judi online situs[/url] which is also great. Also have a look at this terbaik slot online domain dan jangan lupa ini agen slot deposit pulsa im3 tanpa potongan, situs slot pulsa303, situs judi slot terbaik dan terpercaya no 1, situs judi bola terbesar di indonesia, game slot pulsa indosat, bersama semua ini [url=http://forumtest.despastriko.com/index.php?action=profile;u=243759] lihat slot gacor toko[/url] dan jangan lupa ini slot deposit pulsa indosat 5000 tanpa potongan, situs slot online deposit dana, situs judi slot terbaik dan terpercaya no 1 di indonesia, situs judi online24jam terpercaya 2020, game slot online deposit pulsa indosat, belum lagi ini berguna situs slot gacor blog yang juga layak untuk dilihat. Saya juga merekomendasikan ini terbaik situs judi slot situs dan jangan lupa ini slot online gacor, judi slot online, situs judi slot 4d tanpa potongan, situs online judi slot terbaik 2020, situs judi slot online terpercaya deposit via pulsa tanpa potongan, dan juga ini luar biasa slot online terbaik halaman dan jangan lupa ini agen judi slot online terbaik, situs slot online luar negeri, situs judi bola di indonesia, slot deposit via pulsa minimal 5000, slot online via pulsa indosat, belum lagi ini [url=https://community.projectstealthgame.com/forums/index.php?action=profile;u=31782] luar biasa slot pulsa blog[/url] yang juga hebat. Akhirnya, lihat ini luar biasa slot online terbaik blog and situs slot pulsa tanpa potongan 2020, situs judi poker online24jam terpercaya 2020, daftar situs slot online terbaik 2020, untuk memastikan ekstra. Lihat lainnya Best Dog Separation Anxiety Site 14cb631
FrankJScott dnia listopad 30 2021 05:51:16
What are Autonomous Mobile Robots main advantages?

1. More Flexibility
Autonomous Mobile Robots are able to be flexible and agile because they make use of onboard sensors cameras, magnet tape and sensors for their operations. Autonomous Mobile Robots can create their own efficient paths within an organization. Autonomous Mobile Robots avoid following established routes, and are therefore flexible in creating them. Autonomous Mobile Robots are also able to accomplish new tasks faster than other automation techniques, which often require more work and time to change the programming. Check out this Autonomous Mobile Robot info for more.

2. Safety - Increased
Autonomous Mobile Robots are packed full of sensors and cameras. The sensors and cameras allow the Autonomous Mobile Robot to understand and read its surroundings. This lets it move around a facility with minimal disturbance from other people, infrastructure and products. Human operators who operate machines, like forklifts and other machines have less safety features and rely more on human input. Autonomous Mobile Robots remove the possibility of human operators becoming tired or distracted. But this isn't a problem when using Autonomous Mobile Robots. Utilizing Autonomous Mobile Robots for tasks that are easily repeatable will allow operations to remove the potential for human error and greatly increase the safety of a facility.

3. Rapid Implementation
Autonomous Mobile Robots can realistically be deployed in a single operation, which can take anywhere from between four and six weeks dependent on the particulars of the project. The software for picking and warehouse execution software the units will need integrate with are particularly important. Even for those on the top end of the spectrum, this is a very small amount of time especially when compared with other technology. It can take as long as an entire year for a good-to- person (G2P), system to be fully in place.

4. Ability to increase scale
Because Autonomous Mobile Robots are fairly simple to install within a facility, it is possible to implement an approach of modular deployment, starting with just a couple of units, and expanding as your company grows and your needs change. You can start small and build your fleet by building it as you go. This saves you a significant amount of money in the beginning. This modular deployment provides money to invest in other projects, as well as allowing you to assess the impact Autonomous Mobile Robots have had on your business and decide on the next steps.

5. It is simple to travel between facilities
Because they are aware that automation is coming in the near future, some operations may be hesitant to make the investment in automated options. This logic makes sense. A new system will not be needed for 2 years, so why would you need to implement it? In these situations, Autonomous Mobile Robots can be used to bridge the gap during the period of transition. Autonomous Mobile Robots are able to be used quickly and effortlessly between facilities, which permits automated processes in the short term. This is an advantage for companies seeking to set up temporary activities during the holidays.
FrankJScott dnia grudzień 03 2021 22:48:03
To the lady talking about what is bpm software development, software company logo maker, software company reading uk, I highly recommend this new best crm for small business advice or crm erp hcm, erp crm scm hcm, business process software examples, saas business model template, what is crm in erp, as well as this recommended software company link on top of scm crm erp integration, best crm for small business reddit, software firms near me, what is a b2b saas company, micro saas business for sale, alongside all this best online accounting software site which is also great. Also have a look at this awesome crm for small business advice not to mention software company logos with names, bpm software list, business software solutions cork, saas business startup ideas, quickbooks online small business tutorial, not to mention this [url=http://forumtest.despastriko.com/index.php?action=profile;u=324962] excellent quickbooks for small business info[/url] not to mention online accounting software malaysia, bpm analyzer software free download, most profitable saas ideas, how does erp and crm work together, bpm software freeware, and don't forget [url=https://geforce-samp.com/index.php?action=profile;u=177487] awesome saas business advice[/url] which is also worth a look. I also recommend this top software company blog not to mention how to build a successful saas business, free invoice software download uk, free accounting software for charities, american software company manchester united, software company for sale uk, as well as this recommended saas company details as well as best crm for small business uk, saas business model canvas examples, software company for sale in india, free accounting software uk mac, software company logo free, as well as useful best crm for small business details which is also great. Finally, have a look at this excellent best crm for small business site for good measure. Check more High Rated Business Massage Forum 2525c18
Geogaby dnia grudzień 09 2021 13:51:02
<a href="http://ocialisshop.com/ ">best place to buy cialis online</a>
FrankJScott dnia styczeń 06 2022 18:50:46
In reply to the people inquiring about vehicle repair costs by brand, vehicle property damage claim form, car oil change kit, car engine light meanings, removing car dents without having to repaint, is subaru synthetic oil any good, motul car oil finder, what cars use full synthetic oil, how much is a replacement car registration, car oil change near me drive thru, raa vehicle advice, car mechanic tools names, costco car tires prices, car speed sensors for sale, vehicle tools name, I highly recommend this car symptoms for female car bloggers, zipcar help phone number, how to fix low oil in car, can i use synthetic oil in older motorcycle, vehicle damage checklist, car detailing tools uk, vehicle information uk london on bank statement, tesco car oil 5w 20, parking sensors not working after car wash, is synthetic better than regular oil, living vehicle blog, car review blog india, car advice ford news, car wheels for sale gumtree, car suspension repair cost in karachi, is good as well. See More Updated ISO International Organization For Standardization Site 631b0f0
FrankJScott dnia styczeń 17 2022 16:43:39
In response to the people inquiring about liquid rhinoplasty sarasota, jowl lift surgery cost uk sarasota, hiko nose thread lift gone wrong sarasota, how do fillers lift jowls sarasota, nose thread lift price philippines belo sarasota, non surgical pdo thread lift sarasota, nose thread lift cost nyc sarasota, I highly recommend this updated PDO Thread Lift sarasota forum or types of threads for thread lift sarasota, Lifting Threads sarasota, what is a non surgical face lift uk sarasota, mini facelift cost london sarasota, pdo cog threads uk sarasota, nose thread lift mexico sarasota, cog thread lift cost sarasota, as well as this top rated pdo thread lift eyebrow sarasota site as well as mini face lift cost canada sarasota, mini facelift before and after 50-year-old sarasota, jawline thread lift before and after sarasota, pdo thread lift cost manchester sarasota, what is a jaw lift sarasota, thread lift pdo eye sarasota, non surgical neck lift manchester sarasota, as well as this updated jowl lift sarasota site which is also great. Also have a look at this top rated Non surgical Facelift sarasota advice not to mention non surgical pdo thread lift cost sarasota, nose thread lift near me sarasota, pdo threads under eye bags sarasota, pdo thread lift cost near me sarasota, how to lift my cheeks sarasota, nose thread lift price in india sarasota, cheek lift botox sarasota, and don't forget this useful PDO Threads sarasota tips not to mention jawline lift before and after sarasota, mint non surgical thread lift sarasota, what to expect after liquid rhinoplasty sarasota, mini facelift specials near me sarasota, nose thread lift sarasota, caci non surgical face lift machine sarasota, how much is jaw threading sarasota, on top of useful PDO Threads sarasota advice which is also worth a look. I also suggest this high rated non surgical thread lift sarasota forum as well as non surgical face and neck lift uk sarasota, what is a jowl lift sarasota, how long does a thread lift take to work sarasota, how much does rhinoplasty cost in uk sarasota, thread lift pdo eye sarasota, mini facelift cost scotland sarasota, nose thread lift cost in india sarasota, and don't forget this updated jowl lift sarasota info and don't forget non surgical jowl lift before and after sarasota, hiko nose thread lift swelling sarasota, nose thread lift uk price sarasota, is jawline surgery dangerous sarasota, pdo thread lift nose review sarasota, non surgical facelift leeds sarasota, caci jowl lift before and after sarasota, and don't forget high rated pdo thread brow lift sarasota blog which is also great. Finally, have a look at this useful cheek lift sarasota link for good measure. Check more Useful Background Music Site cb631b0
FrankJScott dnia luty 04 2022 20:49:26
For the person inquiring about modbox game, crystal skull head bottle, bulletproof coconut charcoal canada, edmonton hookah bylaw, casablanca hookah milwaukee, where to buy shisha flavour near me, where to buy hookah coals near me, buy shisha online reddit, queen cafe hookah washington dc, crystal skull head shape, casablanca hookah lounge lexington ky, why was hookah invented, casablanca hookah menu, almasa hotel, ak47 gold arabesque, king of clouds name, mob website sopranos, king of clouds chords, casablanca hookah, how much does a good hookah cost, king shisha garden ig11, cloud kingdom moon 4, I highly recommend this ak 47 for sell for hookah purchase canada, crystal head skull shot glasses, what do you put into shisha, canada hookah lounge, what do you put in shisha, hookah restaurant washington dc, brass knuckle cart battery, origin of hookah bar, king of clouds, almasadam satkaliyev, hookah meaning in english, buy shisha flavours online, edmonton shisha lounge, hookah side effects in marathi, hookah meaning in marathi, almasa home decor edmonton, king shisha shop, black skull with crystals, mob website sopranos, what do u put in shisha, supreme drop time gmt, why does honey pot pads tingle, is good as well. See More Great IHokah Url eb15e14
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Copyright © 2007 LukLog