Czerwca 15 2024 19:30:54    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje
Losowy cytat
  Być obywatelem swojego państwa, nawet jeśli jest się tylko zamiataczem ulic, musi być uważane za większy honor niż bycie królem w obcym kraju - Hitler

[Wiecej cytatów]
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 776
Najnowszy Użytkownik: john9
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Dunkierka
Bitwa o Berlin
D-day jak myślicie ...
Chcę zamieścić zd...
Bitwa która przesą...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [100]
Bitwa o Berlin [75]
D-day jak myślic... [70]
Przyczyny porażk... [51]
Dunkierka [50]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca
Artykuły: Ludzie Hitlera
1 Aneks - Nominacje na stopnie marszałka Rzeszy i feldmarszałków
Wykaz nominacji na stopnie feldmarszałka.

Alvensleben, Ludolf von
Urodził się 17 marca 1901 roku w Halle. W wieku 10 lat rozpoczyna naukę w szkole dla kadetów. W roku 1912 zostaje dziedzicem majątku Schochwitz puszczonego w dzierżawę.

Bach Zelewski, Erich von dem
Urodził się 1 marca 1899 roku w Lauenburg - dzisiejszy Lębork. Swą karierę wojskową rozpoczyna wraz z wybuchem pierwszej wojny światowej. Jako ochotnik idzie na front.

Baumach Werner
Urodził się 27 grudnia 1916 roku w Cloppenburgu. Był jednym z najsławniejszych pilotów Trzeciej Rzeszy.

Beck Ludwig
Ludwig Beck urodził się 29 czerwca 1880 roku w Bierbrich nad Renem. Jego ojciec posiadał odlewnię żelaza Rheinhutte (zakład jest w rękach rodziny do dnia dzisiejszego). W rodzinie ze strony ojca można znaleźć wiele osób, które pełniły służbę w wojsku. Wyjątkiem był on sam, który tylko ze względów zdrowotnych pojął naukę. Ukończył studia w Heidelbergu na kierunku chemicznym z tytułem doktora.

Blaskowitz, Johannes
Johannes Blaskowitz urodził się 10 lipca 1883 roku w Paterswalde. Jak duża część późniejszych oficerów Wehrmachtu tak i on od najmłodszych lat fascynował się wojskiem. W wieku 10 lat po raz pierwszy założył mundur kadeta.

Blomberg, Wernher von
Werner Eduard Fritz von Blomberg urodził się 2 września 1878 roku w Stargardzie Szczecińskim. Był synem podpułkownika Emila von Blomberga i jego żony Emmy.

Bock, Fedor von
Fedor von Bock urodził się 3 grudnia 1880 roku w Kostrzynie. Był synem pruskiego generała Moritza von Bocka. Od najmłodszych lat pragnął zostać żołnierzem. Z wielkim zapałem rozpoczął swoją karierę.

Bormann, Martin
Martin Bormann to jedną z najbardziej intrygujących postaci III Rzeszy. Był człowiekiem głęboko więżącym w ideę "Wielkich Niemiec". Przez długi czas musiał walczyć o swoją pozycję w strukturach władzy.

Brandt, Heinz
Urodził się 11 marca 1907 roku w Berlinie. Wstąpił do Reichswery w roku 1925. w roku 1928 zostaje awansowany na podporucznika.

Brandt, Karl
Urodził się 8 stycznia 1904 roku w Miluza. Od dzieciństwa chciał zostać lekarzem czego efektem są studia medyczne jakie ukończył z bardzo dobrym wynikiem. W roku 1928 otrzymuje nominację na doktora medycyny ze specjalizacją chirurgiczną w szpitalu Bergmannsheil w Bochum.

Brauchitsch, Walter von
Walter von Brauchitsch urodził się 4 października 1881 roku w Berlinie. Jego ojciec był pruskim generałem kawalerii. To właśnie on zdecydował, że syn zostanie wojskowym.

Canaris, Wilhelm
Człowiek zagadka. Do dziś jest on jedną z najbardziej kontrowersyjnych osobowości III Rzeszy.

Daluege, Kurt
Urodził się w roku 1897. Od 1922 roku członek partii nazistowskiej. Na początku swojej kariery objął dowództwo nad pierwszym oddziałem SA stacjonującym w Berlinie.

Dietl Edurad
Edurad Dietl nazywany był dzieckiem gór, późniejszym generałem wojsk górskich. Urodził się w Bad Aibling w roku 1890. W 1909 roku jako kandydat do stopnia oficerskiego tzw. fahnenjunker wstąpił do 5. królewsko-bawarskiego pułku piechoty. Dwa lata później został podporucznikiem.

Donitz, Karl
Karl Donitz urodził się 16 września 1891 roku w Grünau na przedmieściach Berlina. Rodzina przyszłego admirała Kriegsmarine była wykształcona. Jego rodzice pracowali jako inżynierowie w zakładach Zeiss`a.

Eicke Theodor
Theodor Eicke urodził się 17 października 1892 roku. W latach 1908-1918 służył w armii niemieckiej. w okresie pierwszej wojny światowej otrzymał Krzyż Żelazny.

Falkenhorst, Nikolaus von
Urodził się 17 stycznia 1885 roku we Wrocławiu. Od samego początku fascynowała go armia której poświęcił całe swoje życie. Rozpoczął od nauk pobieranych w szkole dla kadetów.

Fegelein, Hermann
Urodził się 30 października 1906 w Ansach. Od młodych lat interesował się jeździectwem i wszystkim co było z nim związane.

Fritsch, Werner von
Werner Fritsch urodził się 4 sierpnia 1880 roku na zamku Benrath koło Dusseldorfu. Jego ojciec Georg von Fritsch był pod koniec swojej kariery generałem i wywodził się ze starej rodziny pruskiej.

Fromm, Friedrich
Friedrich Fromm urodził się 8 października 1888 roku. W początkowym okresie pierwszej wojny światowej wałczył we Francji, następnie zaś w Rosji i w Rumunii. Gdy wojna dobiegała końca Fromm dosłużył się stopnia kapitana.

Guderian, Heinz
Heinz Guderian jest bezspornie najwybitniejszym niemieckim dowódcą wojsk pancernych. Był mistrzem w realizowaniu zasad prowadzenia wojny błyskawicznej. Do końca lojalny wobec Hitlera, pozostając przy tym jednym z nielicznych oficerów niemieckich, którzy odważyli się otwarcie sprzeciwiać Fuhrerowi.

Halder, Franz
Franz Halder urodził się 30 czerwca 1884 roku w Wurzburgu. Pochodził on z rodziny oficerskiej osiadłej w Szwabii w Algawie koło Isny. Ojciec Maximilian Halder był bawarskim generałem majorem oraz dowódcą twierdzy.

Hausser Paul
Paul Hausser urodził się 7 października 1880 roku w Brandenburgu nad Hawelą. Swoją karierę oficerską rozpoczął w armii pruskiej. W ten sposób kontynuował rodzinną tradycję. Po ukończeniu szkoły został przydzielony jako porucznik do 7 zachodniopruskiego pułku piechoty.

Hess, Rudolf
Historia życia Rudolfa Hessa jest jedną z najbardziej tajemniczych XX wieku. Był jednym z najwierniejszych kompanów Hitlera. Urodził się poza granicami Niemiec, a dokładnie w Aleksandrii (Egipt) 26 kwietnia 1894 roku.

Heydrich, Reinchard
Reinchard Heydrich urodził się w Halle w Saksonii w roku 1904. Swoją służbę wojskową rozpoczął w roku 1922 wstępując do marynarki wojskowej. W roku 1931 dalsza jego kariera staje pod wielkim znakiem zapytania.

Himmler, Heinrich
Himmler był jednym z największych złoczyńców znanych historii. Urodził się 7 października 1900 roku w Monachium. Jego historia daje złe świadectwo niemieckim humanistom. Wychował się w rodzinie intelektualistów.

Jakobs Josef - pechowy szpieg
Szpiegowska kariera Josefa Jakobs`a zakończyła się bardzo szybko. Jego nazwisko stało się znane z zupełnie innego powodu.

Jeschonnek, Hans
Jan Hans Wenzel Ernst Jeschonnek urodził się 9 kwietnia 1899 roku w Inowrocławiu. Był synem kapitana rezerwy a późniejszego dyrektora szkoły doktora Friedricha Jeschonnka i jego żony Karoliny.

Jodl, Alfred
Alfred Jodl urodził się 10 maja 1890 roku w Wurzburgu. Wywodził się z typowej rodziny intelektualistów, wśród jego przodków znaleźć można więcej duchownych czy prawników niż żołnierzy. Jego ojciec choć służył w armii jako kapitan artylerii armii bawarskiej wystąpił z niej w chwili zawarcia małżeństwa z chłopską córką, która nie posiadała odpowiedniej pozycji społecznej.

Kammler Hans, technokrata śmierci
Był jedną z najważniejszych postaci w SS. Swojego czasu dużym zaufaniem obdarzali go zarówno Himmler jak i Hitler. Owocowało to wysokimi stanowiskami. Hans Kammler w pewnym okresie wojny odpowiedzialny był za najważniejsze projekty budowlane Trzeciej Rzeszy. Z drugiej jednak strony, ten inżynier budownictwa, dał się poznać jako człowiek bezlitosny i okrutny. Więźniowie pracujący na budowie panicznie się bali chociażby na niego spojrzeć. On sam nie liczył się z ludzkim życiem, ważne były jedynie rozkazy i terminowe zakończenie prac. Nie dziwi zatem fakt, że szanse przeżycia w takich obozach pracy były znikome. Więźniowie umierali z głodu, chorób, część została po prostu zabita, ze względu na małą wydajność.

Keitel, Wilhelm
Wilhelm Keitel urodził się 22 września 1882 roku w majątku ziemskim Helmscherode pod Bad Gandershein. Już jako młodzieniec wykazywał cechy, które miały określić jego przyszły charakter: bezwzględne posłuszeństwo wobec zwierzchności i zaledwie przeciętną inteligencję.

Kesselring, Albert
Albert Kesselring urodził sie 30.XI.1885 roku w Marktsteft we Frankonii. Jego ojciec był nauczycielem. Albert zdał maturę w roku 1904. Zaraz po niej wstąpił do 2 bawarskiego pułku artylerii pieszej stacjonującego w Metzu.

Kluge, Gunther von
Hans Gunther von Kluge był synem pruskiego oficera. Urodził się 30 października 1882 roku. Swą karierę wojskową rozpoczyna bardzo wcześniej.

Koch Erich
Urodził się 19 czerwca w Elberfeld. W młodości zdobył wykształcenie handlowe. W okresie pierwszej wojny światowej służył w armii.

Kuchler, Georg von
Georg von Kuchler urodził się 30 maja 1881 roku na zamku Philippsruche pod Hanau. Od samego dzieciństwa był przygotowywany do służby w wojsku. Pierwszym krokiem ku temu było rozpoczęcie nauki w jednym z zakładów kadetów.

Leeb, Wilhelm Ritter von
Wilhelm Ritter von Leeb urodził się 5 września 1876 roku w Landsbergu. Swoją karierę wojskową rozpoczął po uzyskaniu świadectwa dojrzałości. Wtedy to wstępuje jako podchorąży do królewskiej armii bawarskiej. Miało to miejsce w lipcu 1895 roku.

Lehmann, Rudolf
Rudolf Lehmann urodził się 11 grudnia 1890 roku w Poznaniu. Ojciec jego był prawnikiem. Rudolf Lehmann swą młodość spędził we Wrocławiu i Hanau. Studiował prawo na uniwersytetach w Monachium, Fryburgu, Lipsku i Marburgu.

Ludendorff Erich
Ludendorff urodził się 9 kwietnia 1865 roku w Kruszeli w okolicach Poznania. Od roku 1895 roku służył w Sztabie Generalnym. Od roku 1980 pełnił funkcję szefa wydziału operacyjnego pracującego nad planem ataku na Belgię i Holandię podczas pierwszej wojny światowej.

Manstein Erich von
Erich von Manstein był jednym z najlepszych feldmarszałków Hitlera. To on opracował plan zajęcia Francji, zdobył Sewastopol, to jego wojska opanowały Krym. Jako wielki specjalista w sprawach związanych z wojskowością udzielał rad także w latach powojennych.

Milch, Erhard
Erhard Milch urodził się 30 marca 1892 roku w Wilhelmshaven. Jego ojciec był aptekarzem cesarskiej Marynarki. Oboje rodzice byli ewangelikami.

Niedermayer, Oskar Ritter von
Oskar Niedermayer urodził się 8 listopada 1885 roku w Freising w Górnej Bawarii. W wieku dwudziestu lat wstępuje do Wojsk Lądowych. Podczas pierwszej wojny światowej był oficerem artylerii.

Raeder, Erich
Erich Raeder urodził się 24 kwietnia 1876 roku w Wandsbek. Był synem nauczyciela szkoły średniej. W kwietniu roku 1894 wstępuje do cesarskiej Marynarki.

Reinecke, Hermann
Hermann Reinecke urodził się w roku 1888 w Wittemberdze. Jego ojciec był oficerem i chciał również by jego syn służył ojczyźnie w armii.

Rodenwaldt Ernst von
Podtrzymywanie teorii o czystości ras byłoby niemożliwe bez pseudonaukowych dowodów i badań. Jednym z największych specjalistów w tej dziedzinie był niewątpliwie Ernst Rodenwaldt.

Rommel Erwin Eugen
Erwin Eugen Rommel urodził się 15 listopada 1891 roku w szwabskim Heidenheim. Był znakomitym dowódcą, czego dowodem jest kampania w Afryce Północnej. Kariera syna nauczyciela gimnazjalnego wcale nie zaczynała się obiecująco.

Schirach, Baldur von - idol młodzieży
Baldur von Schirach do 1940 roku był przywódcą Hitlerjugend. To właśnie jego charyzmie i zaangażowaniu organizacja rozrastała się w iście ekspresowym tempie. Mimo że po wojnie został uznany za zmarłego, na wieść o rozpoczęciu procesów wobec byłych członków organizacji, ujawnił się by jeszcze raz, po raz ostatni stanąć na jej czele.

Schorner Ferdynand
Ferdynand Schorner urodził się 12 czerwca 1892 roku w Monachium, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Jego ojciec był inspektorem policji. Po ukończeniu w roku 1902 szkoły ludowej podjął dalszą naukę w gimnazjum Luitpolda. Zamierzał zostać nauczycielem.

Schulenburg, Fredrich von
Urodził sie w roku 1876. Był niemieckim arystokratą, a od 1935 roku pełnił funkcje ambasadora Niemiec w Moskwie.

Speer, Albert
Albert Speer był bez wątpienia jedną z osób bez której wojna zakończyłaby się kilka miesięcy szybciej. Jego doskonały zmysł doprowadził do wielkiego ożywienia w niemieckiej gospodarce wojennej.

Sperrle, Hugo
Hugo Sperrle był synem browarnika Johannesa Sperrle i jego żony Luisy Karoliny. Urodził się 8 lutego 1885 roku w Ludwigsburgu. Uczęszczał tam do gimnazjum, po ukończeniu którego wstąpił 5 lipca 1903 roku jako podchorąży do 8.kompanii 126 pułku piechoty Grossherzog Friedrich von Baden - Wielki Książę Fryderyk Badeński.

Student, Kurt
Student urodził się 12 maja 1890 roku w Birkholz w Brandenburgii. Wychowywał się w pruskiej rodzinie szlacheckiej. Kształcić zaczął się w szkole kadetów w Lichterfelde.

Stulpnagel, Karl – Heinrich
Karl Heinrich Stulpnagel był synem komendanta wojskowego we Frankfurcie i córki bawarskiego generała. Na świat przyszedł 2 stycznia 1886 roku. Mimo szerokich zainteresowań związanych z naukami przyrodniczymi i historią, zdecydował się na zawód żołnierza.

Thomas Georg - strateg gospodarki
Georg Thomas urodził się w położonym na Łużycach miasteczku Forst. Jego ojciec był właścicielem fabryki. Zapewne miało to spory wpływ na to, że w przyszłości Thomas zainteresował się ekonomią. Jako podchorąży, w wieku 18 lat wstąpił do pułku piechoty.

Udet, Ernst
Ernst Udet urodził się 26 kwietnia 1896 roku we Frankfurcie nad Menem. Był synem inżyniera Adolfa Udeta oraz jego żony Pauli. Swoją edukację rozpoczął od uczęszczania do szkoły powszechnej w Monachium.

Witzleben, Erwin von
Urodził się 4 grudnia 1881 roku we Wrocławiu. Był synem pruskiego oficera. Ukończył naukę w Zakładzie Kadetów w Gross-Lichterfelde. W roku 1901 wstępuje jako podporucznik do 7 pułku grenadierów w Legnicy.

Wolff Karl
Urodził się 13 maja 1900 roku w Darmstadt. W roku 1917 zdaje maturę wojenną. Podczas pierwszej wojny światowej zostaje awansowany najpierw na stopień podchorążego a następnie podporucznika.

Copyright © 2007 LukLog