Kwietnia 19 2024 11:33:52    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje
Losowy cytat
  Jeżeli ta wojna jest przegrana, to nie jest moim zmartwieniem, że giną w niej ludzie. Nie uronię za nich jednej łzy, bo nie zasłużyli na nic lepszego - Hitler

[Wiecej cytatów]
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 776
Najnowszy Użytkownik: john9
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Dunkierka
Bitwa o Berlin
D-day jak myślicie ...
Chcę zamieścić zd...
Bitwa która przesą...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [100]
Bitwa o Berlin [75]
D-day jak myślic... [70]
Przyczyny porażk... [51]
Dunkierka [50]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca
       DFS 346

W roku 1944 firma DFS rozpoczęła prace nad skonstruowaniem samolotu naddźwiękowego. Sięgnięto do wcześniejszych doświadczeń związanych z jednej strony z próbami samolotu rakietowego DFS 228, z drugiej zaś strony do doświadczeń z różnymi typami skrzydeł badanymi wcześniej na zlecenie firmy Heinkel. RLM postanowiło, że prototyp nowego samolotu naddźwiękowego, oznaczonego symbolem DFS 346, zbudowany zostanie w zakładach Siebel w Halle pod nadzorem i kierunkiem konstruktorów DFS. Wstępne testy modeli przeprowadzone zostały w tunelu aerodynamicznym DFS w Darmstadt. Kolejne modele odbyły próby dużych szybkości w DVL w Berlinie. W listopadzie 1944 roku wszystkie rysunki konstrukcyjne DFS 346 trafiły do zakładów Siebel. Samolot posiadał całkowicie metalową półskorupową konstrukcję z duraluminium. Kadłub w kształcie cygara zakończony był dyszami wylotowymi silników oraz statecznikiem pionowym, do którego w trzech czwartych jego wysokości przymocowany był statecznik poziomy. W połowie kadłuba umieszczone były skrzydła o skosie dodatnim 45°. Kadłub posiadał okrągły przekrój o średnicy w najszerszym miejscu nie przekraczającej 1,62 m. Pilot zajmował miejsce w oszklonym nosie leżąc na brzuchu. Kabina ciśnieniowa utrzymywała warunki zbliżone do panujących na wysokości 8000 m, aż do pułapu 30 000 m. Przód kabiny wraz z tablicą przyrządów i pilotem był odstrzeliwany w razie niebezpieczeństwa, podobnie jak w samolocie DFS 228. Środkowa część kadłuba mieściła zbiorniki paliwa C-Stoff i T-Stoff, a także dwa silniki rakietowe Walter 109-509B lub C o ciągu 2000 kg (19,6 kN) każdy. Samolot był wynoszony na pułap 10000 m na grzbiecie innej maszyny i tam dopiero rozpoczynał samodzielny lot. Po osiągnięciu wysokości 20000 m miało być możliwe rozpędzenie samolotu do prędkości 2 Macha, a według obliczeń dr Felixa Krachta możliwe miało być nawet osiągnięcie 2,6 Macha na wysokości 35 000 m. Pomimo tego, że firma Siebel posiadała wszystkie niezbędne plany, materiały i silniki do budowy prototypów DFS 346 to przed końcem wojny nie udało się już ich zmontować. Historia tego samolotu nie skończyła się jednak w dniu 8 maja 1945 roku. Zakłady Siebel w Halle zdobyte zostały przez Rosjan i wszystkie materiały, plany oraz większość niemieckiego personelu przewiezione zostały do miasteczka Podberezje w głębi Związku Radzieckiego.

W ciągu 1946 roku prototyp DFS 346 został ukończony i przewieziony na lotnisko doświadczalne Toplistan, w okolicach Moskwy. Pierwsze loty ślizgowe przeprowadzili niemieccy piloci doświadczalni Rauschen i Motsch. W tym czasie inny niemiecki pilot doświadczalny, zakładów Siebel Wolfgang Ziese trenował pilotowanie samolotów w pozycji leżącej, używając do tego odpowiednio przebudowanych szybowców Kra-nich i Grunau UB. Do wykonania swojego pierwszego lotu DFS 346 wyniesiony został na pułap 10 000 m za pomocą przejętej przez Rosjan po awaryjnym lądowaniu w 1944 roku w okolicach Władywostoku, Superfortecy B-29. Po zwolnieniu zaczepów Ziese włączył silniki rakietowe i rozpędził samolot do prędkości 1100 km/h, a następnie przekroczył prędkość dźwięku. Pilot bezpiecznie wylądował i zameldował o występujących drganiach kadłuba w locie z maksymalną prędkością. Sukces osiągnięty z pierwszym prototypem DFS 346 zachęcił Rosjan do zbudowania kolejnych dwóch prototypów. Obie te maszyny uległy jednakże zniszczeniu w trakcie wy-czepiania z B-29, jeden z pilotów zginął.

Dodane przez LukLog dnia maja 03 2006 14:47:10
0 Komentarzy � 5696 Czytań

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Copyright © 2007 LukLog