Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/readarticle.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/maincore.php on line 183
 Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa
Wrzesień 29 2022 19:26:50    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
 

Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Galeria
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje

Losowy cytat
  Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam - Hitler

[Wiecej cytatów]

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 6,368
Najnowszy Użytkownik: MedizLar

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
brave essay new topi...
how to write a rap t...
Перевозка ...
popular university e...
Dunkierka
Najciekawsze Tematy
brave essay new t... [55549]
Embolization ribs... [304]
Bitwa która prze... [115]
Bitwa o Berlin [95]
D-day jak myślic... [92]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca

       DFS 230

Już w latach dwudziestych Niemcy posiadały bardzo rozwinięty przemysł produkujący szybowce, a niemieccy piloci szybowcowi należeli do światowej czołówki. Od początku lat trzydziestych rozpowszechniła się również metoda wynoszenia szybowców na odpowiedni pułap poprzez holowanie ich za samolotem. W tym samym czasie istniejący już wówczas ośrodek zajmujący się rozwojem szybownictwa Rhon-Rositten Gesellschaft rozpoczął studia nad możliwością zbudowania większych od dotychczas konstruowanych szybowców. Pierwszym takim szybowcem był ukończony w 1932 roku szybowiec meteorologiczny Urubu. Szybowiec ten był grzbietopłatem o rozpiętości 26 m przeznaczonym do prowadzenia badań meteorologicznych na dużych wysokościach. Jego załoga złożona była z dwóch osób, kadłub mieścił również liczną aparaturę meteo. Doskonałość tej ważącej 540 kg maszyny wynosiła 1:27. Jako holownik służył samolot Ju 52/3m. Podczas wizyty na lotnisku Grisheim, gdzie akurat używano ten szybowiec, Ernst Udet byt zafascynowany jego możliwościami. Zwrócił natychmiast na nie uwagę obecnego również ppłk. Roberta Ritter von Greima mówiąc, że mając tego rodzaju szybowce, które po modyfikacji będą mogły transportować żołnierzy, Luftwaffe otrzyma do dyspozycji nowoczesną wersję "konia trojańskiego". Już w kilka tygodni po tym wydarzeniu DFS otrzymał polecenie ze strony Technisches Amtu skonstruowania szybowca transportowego zdolnego pomieścić pilota i dziewięciu żołnierzy z pełnym ekwipunkiem. Prace konstrukcyjne nad tym szybowcem oznaczonym DFS 230 prowadził inż. Hans Jakobs. Miała to być maszyna o konwencjonalnej konstrukcji. Drewnianej konstrukcji skrzydła były w przedniej części pokryte sklejką lotniczą, a w pozostałych dwóch trzecich płótnem, długie zajmujące przeszło połowę rozpiętości lotki z klapkami wyważającymi pokryte były również płótnem. Szybowiec był grzbietopłatem, skrzydła połączone zostały dodatkowo z kadłubem za pomocą dwóch metalowych wsporników. Kadłub skonstruowany został ze stalowej kratownicy, pokrytej płótnem. Pod jego przednią i środkową częścią umocowana została stalowa płoza służąca do lądowania. Do startu używano dwukołowego odrzucanego w powietrzu wózka. Możliwości ładunkowe szybowca szacowano na około 1200 kg co odpowiadało wadze pilota, dziewięciu żołnierzy z wyposażeniem oraz dodatkowemu ładunkowi do około 300 kg. Duże drzwi ładunkowe umieszczono po lewej burcie tuż za płatem. Doskonałość szybowca wynosiła 1:18.

Jako samolot holujący przewidywano Ju 52/3m, w trakcie wojny używano jednak do tego celu całej mozaiki różnych typów, np. Ju 87, He 46, Hs 126, Avia B-534, Do 17, a nawet przeprowadzono próbne holowanie całkowicie załadowanego DFS 230 za parą samolotów He 72 Kadet. Zazwyczaj używano do holowania liny, ale próbowano również holu sztywnego długości 1,2 m. Taki lot miał miejsce np. za Ju 52/3m po trasie Darmstadt-Hamburg-Monachium)-Darmstadt. Od samego początku firma DFS ściśle współpracowała z zakładami Gothaer Wagonfabrik, które miały prowadzić seryjną produkcję tych maszyn. Pierwszy prototyp DFS 230 V1 oblatany został w końcu 1937 roku przez Hannę Reitsch. Wkrótce potem Hanna Reitsch wykonała loty pokazowe przed gremium wysokich oficerów Luftwaffe. Obecni byii m.in. Robert Ritter von Greim. Kesselring, Udet, Milch, Kiihl oraz generał Wehrmachtu Model. Szybowiec holowany przez Ju 52/3m wyczepiony został na wysokości około 1000 m i po krótkim locie wylądował prawie u stóp zebranych oficerów, po chwili wyskoczyło z niego dziewięciu uzbrojonych żołnierzy, którzy błyskawicznie zajęli pozycje obronne wokół szybowca. Pokaz zrobił na obserwatorach tak duże wrażenie, że natychmiast złożone zostało zamówienie w zakładach Gotha, na zbudowanie wersji seryjnej szybowca oznaczonej DFS 230A. Jesienią 1938 roku w ramach 7. Dywizji Lotniczej utworzony został oddział szybowcowy dowodzony przez ppor. Weifla. W początkach roku 1940 sformowany został ULuftlandegeschwader 1 (pułk desantu powietrznego). Pierwsza akcja tej jednostki odbyła się 10 maja 1940 roku. Między godziną 430 a 440 z lotnisk Ostheim i Butzweiierhof w pobliżu Koln (Kolonia) wystartowały czterdzieści dwa Junkersy Ju 52/3m każdy z jednym szybowcem DFS 230 na holu. Na pokładach szybowców znajdowali się żołnierze wojsk spadochronowych zorganizowani w tzw. Strumabteilung Koch (SA Koch, Oddział szturmowy Kocha). SA Koch podzielony został na cztery grupy szturmowe, z których trzy miały za zadanie zdobyć mosty na kanale Alberta, a czwarta otrzymała najtrudniejszy do wykonania rozkaz. Grupa Granit dowodzona przez por. Witziga miała wyłączyć z akcji najpotężniejszy belgijski fort Eben Emael. Tylko dziewięć z jedenastu szybowców grupy Granit doleciało do celu, ale dzięki zaskoczeniu niespodziewających się ataku z nieba Belgów oraz bohaterskiej postawie spadochroniarzy, fort został wyłączony za kcji i zajęty wczesnym rankiem 11 maja przez saperów 151 pułku piechoty. Straty Niemców były niewielkie 6 zabitych i 20 rannych. Również pozostałe trzy grupy szturmowe wykonały z niewielkimi stratami wszystkie zadania.
Do końca roku 1940 wyprodukowanych zostało 455 egzemplarzy DFS 230A-1. Wyprodukowano również wersję DFS 230B-1 zaopatrzoną w spadochron hamujący, służący do skrócenia drogi lądowania. Do obrony własnej montowano w tej wersji jeden ruchomy karabin maszynowy MG 15, montowany tuż za kabiną pilota. Kolejnymi operacjami, w których brały udział szybowce desantowe były walki na Bałkanach i Krecie w kwietniu i maju 1941 roku. 26 kwietnia 1941 roku sześć DFS 230 wylądowało w okolicach mostu na Kanale Korynckim. Most wyleciał co prawda w powietrze, ale opanowanie rejonu Przesmyku Korynckiego przez spadochroniarzy uniemożliwiło Brytyjczykom wycofanie na południe swoich żołnierzy. W wyniku akcji wojsk spadochronowych Niemcy wzięli do niewoli przeszło 10 000 nieprzyjacielskich żołnierzy.

20 maja 1940 roku 69 szybowców DFS wylądowało w ramach operacji desantowej Merkur na Krecie. Po trwających do 28 maja krwawych walkach wyspa została zdobyta. Cena zwycięstwa była jednak bardzo wysoka zginęło około 4000 żołnierzy niemieckich, z 69 pilotów szybowców poległo 24. Wraz z rozpoczęciem kampanii rosyjskiej jednostki wyposażone w szybowce DFS 230 przerzucono do działań na froncie wschodnim. Większość personelu LLG 1 podzielono na niewielkie grupy operujące w składzie 15-20 szybowców jako jednostki transportowe zaopatrujące wysunięte daleko do przodu szpice jednostek pancernych Wehrmachtu. 14 września 1941 roku grupa pięciu szybowców DFS 230 z 6./LLG 1 wysadziła niewielki desant na radzieckiej wyspie Ósel. W okresie luty-maj 1942 roku jednostki szybowcowe wyposażone m.in. w DFS 230 zaopatrywały z powietrza oddziały niemieckie otoczone pod Cholmem. Do końca wojny DFS 230 brały udział w zaopatrywaniu oddziałów niemieckich na froncie rosyjskim, w basenie Morza Śródziemnego czy w Afryce. Ostatni lot zaopatrzeniowy odbył się 30 kwietnia 1945 roku, gdy jeden DFS 230 wyładowany amunicją i Panzerfaustami wylądował w oblężonej twierdzy Breslau (Wrocław). W roku 1942 przeprowadzono próby z innym rodzajem wynoszenia szybowców DFS 230 w powietrze, zamiast holu użyto tzw, Mistelschlepp. Mistelschlepp oznaczał zamontowanie na grzbiecie szybowca na specjalnym rusztowaniu samolotu, którego jednostką napędowa służyła za napęd całego zestawu. Początkowo stosowano zestaw DFS 230 i Klemm Kl 35B. Silnik Klemma Kl 35B był jednakże zbyt słaby żeby umożliwić start obu maszyn i jako jednostkę holującą podczas startu używano Ju 52/3m.

Wkrótce Klemm K1 35B zastąpiony został w próbach przez Focke-Wulfa Fw 56 Stosser, a następnie przez Messerschmitta Bf 109E-1. Ta ostatnia kompozycja miała być wersją ostateczną Mistela, jako że silnik Bf 109E-1 umożliwiał zestawowi samodzielny start i dalszy lot. Mimo udanych lotów próbnych metoda Mistelschiepp nie została wprowadzona do użycia operacyjnego. Firma DFS szukała również metody radykalnego skrócenia drogi lądowania szybowca. Jeden z kadłubów DFS 230B wyposażono w podwozie stosowane wcześniej w zestawie Mistelschlepp, a zamiast skrzydeł zamontowano pylon wirnika i trójłopatowy wirnik śmigłowca Fa 223. Wirnik posiadał średnicę 12 m. Maszyna otrzymała oznaczenie Fa 225. Nowa konstrukcja startować miała na holu i następnie kontynuować lot za maszyną holującą z prędkością około 185 do 250 km/hT po wyczepieniu w rejonie celu opadała wolno utrzymywana siłą nośną obracającego się wirnika, potrzebując do lądowania przestrzeni w granicach 15 do 20 m. Inną metodą skrócenia drogi lądowania było zastosowanie rakiet hamujących produkcji zakładów Rheinmetall-Borsig. Pilot zbliżając się do miejsca lądowania nurkował ostro tuż przed dotknięciem ziemi zwalniał spadochron hamujący i gdy płoza dotknęła podłoża odpalał pierwszą z trzech rakiet. Pozostałe odpalane były automatycznie, w krótkich sekwencjach czasowych. Działanie rakiet hamujących było tak skuteczne, że ograniczały one dobieg przeciętnie do 16 metrów. Specjalnie do uwolnienia więzionego w górskim hotelu na szczycie masywu Grań Sasso Benito Mussoliniego przebudowano kilkanaście DFS 230B-1 na wersję C-1 zaopatrzoną w rakiety hamujące. Dnia 12 września 1943 roku 10 szybowców DFS 230C-1 z 12./LLG 1 przewiozło żołnierzy FaHschirm-Lehr-Batallion {szkolny batalion spadochronowy) wraz z dowodzącym akcją SS-Hauptsturmfuhrerem Otto Skorzennym na Grań Sasso. Akcja zakończyła się sukcesem, a udane zastosowanie rakiet hamujących Rheinmetall-Borsig doprowadziło do powstania wersji DFS 230D-1, która to posiadała standartowy płatowiec wersji B-1 z przebudowanym nosem kadłuba mieszczącym trzy rakiety. Ogółem wyprodukowane zostały 1022 egzemplarze szybowca DFS 230.

Dodane przez LukLog dnia maj 03 2006 14:43:59
15 Komentarzy 7079 Czytań

Komentarze
FrankJScott dnia sierpień 11 2021 00:41:14
For the lady asking about santa's letters shark tank, santa claus letters examples, dear santa claus letter template, santa claus letters usps, I highly recommend this finest santa claus letters details as well as letters from santa claus template, letters to santa box magnolia, diy letters for santa mailbox, letters to santa mailbox large, letters to santa mailbox near me, letters to santa mailbox target, letters for santa sign, letters to santa claus 2020 movie, look at this greatest santa claus letters tips not to mention letters to santa indianapolis, santa claus response letter template, letters to santa mailbox walmart, letters to santa box target, santa claus letter paper free, santa claus letter template canada post, what do the post office do with santa letters, letters to santa box white, try this best santa claus letters advice for letters to santa mailbox metal, letters to santa mailbox walmart, letters to santa claus book, letters for santa, what do the post office do with santa letters, letters to santa movie 2020, santa claus letters shark tank, letters to santa mailbox near me, See More Useful Hotel Booking Blog 0f0_d6b
FrankJScott dnia sierpień 12 2021 18:20:14
In reply to the guy asking about best casino signup bonus no deposit, online casino no deposit bonus usa 2021, best real money online casino uk, free online casino games real money no deposit usa, best online casino uk no wagering requirements, online casino slot games real money, bandar slot online deposit pulsa, online casino no deposit free welcome bonus, best online casino uk trustpilot, judi online24jam terpercaya 2020 bola, new online casino uk no deposit bonus, online casino free spins real money usa, I highly recommend this top rated bola pkvgames77 blog for online casino slots free spins no deposit, online casino games real money no deposit usa, is there an online casino that pays real money, new online casinos no deposit bonus 2021, online casino no deposit bonus 50 free spins, online casino vegas slots free play, daftar judi togel online24jam terpercaya 2020, canadian online casino free spins no deposit, best online casino no deposit bonus codes 2021, best online casino uk askgamblers, best online casino free spins bonus, online casino with free signup bonus real money usa 2021, is good as well. See More Awesome Bola Download Pkv Games Site 9a74025
Chovicy dnia wrzesień 01 2021 06:16:00
<a href=http://buypropeciaon.com/>Propecia</a>
prednisone dnia październik 02 2021 00:09:20
Amoxicillin Sinus Infections
FrankJScott dnia październik 28 2021 18:56:07
In reply to the person inquiring about ethylene oxide uses, bismuth atomic number, nitric acid, bromine valence electrons, bismuth element, ammonia, acetic acid structure, hydrogen fluoride chemical formula, I highly recommend this best nitric acids blog and don't forget acetic acid structure, ore of iron meaning, benzene in sunscreen, phosphoric acid structure, chloroform density, benzoic acid nmr, phenol group, bromine electron configuration, look at this cool nitric acids blog alongside all agriculture in a sentence, phosphoric acid uses, hydrogen fluoride polar or nonpolar, alkali metals valence electrons, chloroform meme, metals depot, formaldehyde formula, benzoic acid pka, try this useful bismuth blog for phosphoric acid strong or weak, ammonia definition, nitric acid sds, sodium carbonate molar mass, sodium carbonate formula, ore of iron and copper, chemicals synonym, ore of iron example, Also don't forget this excellent carboxylic acid details and don't forget toluene density, ore of iron is known as, phosphoric acid pka, benzoic acid ir, phenolic, scrap metal prices, carboxylic acid, sodium carbonate ph, look at this new ethylene oxide blog for hydrogen fluoride formula, phenol red, chemicals in the brain, on top of this awesome cyanide blog not to mention ammonia sickness, carboxylic acid pka, steely dan, steelers news, cyanide meaning, bromine electron configuration, acetic acid otic solution, benzene, look at this recommended chemicals site and don't forget sodium chloride nebulizer, toluene formula, ore of iron meaning in hindi, phosphates in pool, formaldehyde free keratin, bromine gas formula, toluene solubility, bromine symbol, try this best hydrogen cyanide info for phosphates in food, phosphoric acid strong or weak, bismuth crystal, hydrogen fluoride hydrogen bonding, alkali metals, phenolic, metals, carboxylic acid group, Also don't forget this top rated hydrogen fluoride blog not to mention sodium carbonate, benzoic acid ir, acetic acid solubility, phosphates in reef tank, metals definition, ammonia inhalants, hydrogen cyanide (hcn) is a product of combustion that, acetic acid structure, look at this [url=https://bibliodigital.escoladocaminho.com/index.php?action=profile;u=98833] cool phosphoric acid tips[/url] for chloroform smell, formaldehyde free keratin, metalsmithing, See More Great Shoulder Bags Url 18a54ba
Propecia dnia październik 30 2021 22:39:04
Generic Cialis Overnight
FrankJScott dnia listopad 05 2021 20:54:01
In response to the people inquiring about market trends data analytics, real estate market analysis jobs, labour market analysis definition, market research analyst jobs for freshers, I highly suggest this cool stock market advice tips alongside all market analysis jobs, is the recruitment industry growing, what are the current trends in the insurance industry, market data analyst job description, look at this new stock market info details not to mention what are market trends examples, cleaning industry trends 2021 uk, how to write a market analysis example, how to get comparative market analysis, try this updated stock market info advice for what are the new trends in recruitment, key market trends examples, comparative market analysis template free, what are the new trends in business, Also don't forget this great stock market analysis tips as well as market trends 2021 australia, what are the latest trends in recruitment, stock market analysis excel template, market analysis example, look at this [url=https://rueangseaw.com/xvideo/index.php?action=profile;u=80786] top rated stock market tips tips[/url] for how do you identify a market needs, legal industry trends 2021 uk, technical analysis software for stock market, not to mention this [url=https://earningcrypto.org/community/index.php?action=profile;u=607] recommended stock market tips blog[/url] not to mention market share analysis excel template, market trends meaning, market data analyst jobs, market analysis software free, look at this recommended stock market analysis tips on top of market trends 2021 uk, how to make a market analysis report, stock market technical analysis software free download, stock market analytics jobs, try this top stock market trends info for market study powerpoint template, market research analyst jobs entry level, free market analysis report template, how to do marketing for food business, Also don't forget this useful stock market advice site on top of housing market trends august 2021, stock trading analysis software free, define market analysis, market size and trends in business plan example, look at this updated stock market analysis blog for how to write a market analysis report, market analysis definition and uses, comparative market analysis template excel, See More Recommended 3d Education Software Site 31b0f4_
Hifsvioni dnia listopad 08 2021 15:36:59
<a href=http://vsildenshop.com/>viagra soft flavoured</a>
FrankJScott dnia listopad 23 2021 06:58:55
사람들 에 대한 대화 ÿþ Ñä²tÇ 나는 이것을 매우 제안합니다 최상급 서초동출장안마 팁 모두와 함께 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 최고 송파출장안마 블로그 모두와 함께 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 최고 파주출장안마 조언 for ÿþ Ñä²tÇ 또한 이것을 잊지 마십시오. 최상급 송도출장안마 정보 뿐만 아니라 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 최고 송도출장안마 사이트 for ÿþ Ñä²tÇ 위에서 this [url=https://xn--c3cspb1dibx6e2g0bc5a1fd.com/index.php?action=profile;u=257788] 업데이트됨 강서출장안마 블로그[/url] 그리고 잊지 마세요 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 업데이트됨 강서출장안마 조언 on top of ÿþ Ñä²tÇ try this 높은 평가 동대문출장안마 정보 for ÿþ Ñä²tÇ Also don't forget this 훌륭한 의정부출장안마 조언 언급할 것도 없이 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 멋진 논현출장안마 세부정보 for ÿþ Ñä²tÇ See More Luar Biasa Slot Gacor Online Blog 4cb631b
FrankJScott dnia listopad 30 2021 07:26:37
What are the major advantages of Autonomous Mobile Robot?

1. More Flexibility
Because Autonomous Mobile Robots rely heavily on cameras and sensors onboard to function--not magnetic tape or wires like AGVs and AGCs--Autonomous Mobile Robots exemplify flexible, agile automation. Autonomous Mobile Robots can create their own pathways between Point A to Point B within the facility. This lets them overcome obstacles, instead of following pre-determined routes. Autonomous Mobile Robots are also flexible enough to change to complete new tasks quickly, unlike other automation systems that require more time and effort to program. Check out this Retail automation info for more.

2. Safety Increased
Autonomous Mobile Robots are jammed to gills by sensors and cameras. They allow the Autonomous Mobile Robot to comprehend and perceive its surroundings. It can travel in an area efficiently, without having to come across people, products infrastructure, or even people. Equipment operated by humans like forklifts doesn't come with the same safety features and is dependent on the input of humans. Although a human operator has the possibility of becoming exhausted or distracted, which can lead to an accident These are not a concern when working with Autonomous Mobile Robots. Autonomous Mobile Robots can be used to perform repeated tasks, which decreases the risk of human error and improves security.

3. Rapid Implementation
Autonomous Mobile Robots can be implemented in a single operation, which can take anywhere from about four to six weeks dependent on the particulars of an operation. (Especially important here are the software for picking and warehouse execution software that the units will require integration with.) Even for the most advanced technology, this process takes an incredible amount of time. A goods-to-person system (G2P) could take over a year to implement.

4. Ability to scale
Autonomous Mobile Robots are simple to set up in the facility. They allow you to adhere to a modular method of deployment. Begin with a couple of units, and then add more as your business expands or the needs of your business change. This helps you avoid making a large initial investment. Instead, buying large numbers of Autonomous Mobile Robots in one go it is possible to start with a few units and increase the number of units you have over the years. This modular deployment provides capital to use for other projects, and also allows you to evaluate the impact Autonomous Mobile Robots had on your company and figure out your next steps.

5. Moving between facilities is simple and easy.
There are some businesses that may be hesitant to pursue automation options because they know that moving to a new facility is likely in the very near future. This reasoning is logical. A new system may not be needed for two years, so why implement it? In such a scenario, Autonomous Mobile Robots can be used to bridge the gap in the period of transition. Autonomous Mobile Robots are extremely simple to use and can be easily transferred from one place to the next. This makes it possible to automate even for the short term. Companies that plan to operate in the short-term could benefit from Autonomous Mobile Robots.
FrankJScott dnia grudzień 07 2021 10:54:58
Menanggapi pria bertanya tentang situs judi togel resmi dan terpercaya, slot via pulsa indosat, slot deposit pulsa xl tanpa potongan minimal 10rb, Saya sangat menyarankan ini luar biasa daftar aosbobet online toko or judi slot online deposit pulsa 5000, situs slot gacor terpercaya, slot online terbaik dan terpercaya, judi slot, slot depo pulsa indosat tanpa potongan, bersama semua ini keren aosbobet judi online domain dan juga ini situs judi slot online terbaik 2019, olxslot situs judi slot online indonesia terpercaya 2021, slot deposit pulsa 10rb tanpa potongan 2020, slot gacor deposit pulsa tanpa potongan 2021, situs resmi judi bola terpercaya, dan jangan lupa ini peringkat teratas aosbobet online terpercaya url which is also great. Also have a look at this baru aosbobet online qq blog bersama semua ini slot gacor deposit pulsa, slot 4d deposit pulsa tanpa potongan 2020, situs judi slot online resmi via pulsa, situs game slot online terbaik 2020, judo sloth, belum lagi ini hebat poker aosbobet online link bersama semua ini situs judi togel slot online terpercaya 2021, situs judi slot terbaik di indonesia, situs judi bola bonus terbesar, deposit slot via pulsa 5000, slot deposit via pulsa xl tanpa potongan, dan juga ini terbaik daftar aosbobet online qq situs yang juga layak untuk dilihat. Saya juga menyarankan ini peringkat teratas situs aosbobet online forum bersama semua ini slot gacor malam ini, situs slot online paling gacor, slot pulsa tanpa potongan, slot pulsa 5000 tanpa potongan, situs slot gacor deposit pulsa, di atas ini baru aosbobet judi online url belum lagi ini slot pulsa tanpa potongan dapat bonus, situs judi bola terbesar, slot via pulsa indosat, slot online pulsa tanpa potongan, aplikasi judi slot online jackpot terbesar, bersama semua ini luar biasa aosbobet judi online situs yang juga hebat. Akhirnya, lihat ini peringkat tertinggi situs aosbobet online toko and daftar situs slot online terpercaya 2021, slot gacor 777, judo sloth best bases, untuk memastikan ekstra. Lihat lainnya Cool เบทฟิก Forum 525c18a
FrankJScott dnia grudzień 21 2021 04:41:59
Untuk orang bertanya tentang link slot deposit pulsa tanpa potongan 2020, situs judi slot resmi terpercaya, situs judi, Saya sangat menyarankan ini hebat slot pulsa url or daftar situs judi slot online terpercaya deposit pulsa tanpa potongan, situs judi slot yang gampang menang, slot via pulsa xl, situs judi slot bank online 24 jam, slot pulsa tanpa potongan 2020, belum lagi ini peringkat tertinggi slot domain bersama semua ini nama nama situs judi slot online 4d, bocoran slot gacor hari ini pragmatic play, slot online terbaik dan terpercaya 2021, slot online terpercaya tanpa potongan pulsa, slot pulsa 5000, dan jangan lupa ini lihat judi slot gacor toko which is also great. Also have a look at this berguna situs slot gacor situs dan jangan lupa ini slot gacor deposit pulsa tanpa potongan 2021, slot 4d deposit pulsa tanpa potongan 2020, situs judi slot terbaik di indonesia, judo sloth clash of clans, slot online paling gacor 2021, dan juga ini luar biasa situs judi link dan juga ini jadwal slot pragmatic gacor, stars77 situs judi slot online terpercaya di indonesia, situs judi slot online resmi pulsa tanpa potongan, situs slot online terbaik 2021 deposit dana, slot pulsa tanpa potongan bet kecil, dan jangan lupa ini baru slot link yang juga layak untuk dilihat. Saya juga merekomendasikan ini berguna situs judi slot domain di atas ini judi slot deposit pulsa tanpa potongan 2021, situs judi casino resmi dan terpercaya, situs judi togel resmi dan terpercaya, apk judi slot online terpercaya 2021, situs judi togel slot online terpercaya 2021, belum lagi ini hebat slot online terbaik blog dan juga ini judo sloth creator code, slot gacor pragmatic hari ini, situs judi resmi slot, game slot online terbaik indonesia, situs judi slot online deposit bri 24 jam, belum lagi ini lihat judi slot forum yang juga hebat. Akhirnya, lihat ini berguna slot online blog and link slot online gacor, situs judi resmi terpercaya, game judi slot online terbaik, untuk memastikan ekstra. Lihat lainnya Baru Slot Online Terbaik Toko 7_bb42c
FrankJScott dnia grudzień 21 2021 15:01:42
Menanggapi orang bertanya tentang situs judi online24jam terpercaya 2021 slot, slot online yang lagi gacor, slot pulsa, Saya sangat menyarankan ini peringkat teratas slot online terbaik domain or judi slot online deposit pulsa terpercaya, web slot gacor hari ini, situs judi slot terbaik 2020, olxslot situs judi slot online indonesia terpercaya 2021, situs slot online terbaik 2021 deposit dana, dan juga ini peringkat teratas slot online gacor toko dan jangan lupa ini situs slot gacor 2021 via dana, link slot deposit pulsa xl 5000 tanpa potongan, slot online pulsa terbaru, situs slot terbaik bri online 24 jam, bocoran slot gacor pragmatic, bersama semua ini membantu situs slot gacor domain which is also great. Also have a look at this berguna situs judi forum dan jangan lupa ini slot online deposit pulsa tri, situs judi slot terbaik dan terpercaya no 1 2020, situs judi slot deposit pulsa xl 10rb tanpa potongan, slot idn deposit pulsa tanpa potongan, jadwal slot pragmatic gacor, dan jangan lupa ini luar biasa situs slot gacor situs bersama semua ini situs judi slot online terpercaya 2021 mudah menang, slot pulsa xl tanpa potongan, gacor 88 slot login, slot deposit pulsa indosat 5000 tanpa potongan 2021, nama nama situs judi slot online 4d, dan juga ini terbaik slot online toko yang juga layak untuk dilihat. Saya juga menyarankan ini peringkat tertinggi slot gacor online toko bersama semua ini slot online pulsa indosat, airbet88 daftar situs judi slot online resmi dan terpercaya, slot online terbaik sakura188, situs judi slot online deposit pulsa 5000 tanpa potongan, 396club slot deposit pulsa, belum lagi ini peringkat teratas situs judi url dan juga ini slot depo via pulsa 3, judi slot online deposit pulsa, situs judi slot online terbaik dan terpercaya no 1, slot gacor 777, judi slot deposit pakai pulsa indosat 5000, di atas ini membantu slot online terbaik url yang juga hebat. Akhirnya, lihat ini luar biasa slot online blog and judi slot online terbaru 2021, situs judi slot online terbaik 2019, situs slot online gacor, untuk memastikan ekstra. Lihat lainnya New Pablo Designs Lighting Site 631b0f2
FrankJScott dnia styczeń 10 2022 21:05:35
Menanggapi orang bertanya tentang situs slot online terbaik 2021 tanpa potongan, situs slot gacor 2021, situs judi slot online terbaik 2020, Saya sangat menyarankan ini peringkat teratas Jaya365 blog or permainan slot gacor hari ini, game slot gacor malam ini, judi slot online deposit pulsa tanpa potongan, judi slot online deposit dana, slot online yang lagi gacor hari ini, di atas ini berguna Jaya365 blog bersama semua ini link slot deposit via pulsa indosat, situs judi bola terpercaya di indonesia, situs judi bola resmi m88, gacor 88 slot login, situs judi slot online gampang menang deposit pulsa tanpa potongan, bersama semua ini luar biasa Jaya365 forum which is also great. Also have a look at this luar biasa Jaya365 halaman belum lagi ini situs slot gacor pakai dana, slot deposit pulsa 5000 tanpa potongan terpercaya, situs judi online24jam deposit pulsa, situs slot deposit pulsa tanpa potongan 2020, situs slot online 24 jam bri, bersama semua ini [url=https://bibliodigital.escoladocaminho.com/index.php?action=profile;u=268387] baru Jaya365 domain[/url] belum lagi ini slot pragmatic yang gacor hari ini, situs judi online24jam terpercaya 2021 via dana, slot mpo deposit pulsa 5000 tanpa potongan 2021, ligamansion situs judi slot online resmi terbaik terpercaya, agen judi resmi di indonesia, dan jangan lupa ini luar biasa Jaya365 url yang juga layak untuk dilihat. Saya juga merekomendasikan ini luar biasa Jaya365 domain bersama semua ini situs judi slot online deposit pulsa 5000 tanpa potongan, slot deposit pulsa tri 5000 tanpa potongan 2021, slot online gacor 2021, situs judi bola terbesar di dunia, slot pulsa 365, di atas ini peringkat tertinggi Jaya365 blog dan jangan lupa ini judi slot online jackpot terbesar, agen138 situs judi slot online terpercaya 2021 judi casino online, situs judi slot online pulsa terpercaya, situs judi slot mandiri online 24 jam, game slot deposit pulsa 10rb tanpa potongan terpercaya, bersama semua ini lihat Jaya365 link yang juga hebat. Akhirnya, lihat ini baru Jaya365 blog and game slot pakai pulsa indosat, slot online yang lagi gacor hari ini, slot deposit pulsa indosat 5000, untuk memastikan ekstra. Lihat lainnya Lihat Jaya365 Link 5e14cb6
FrankJScott dnia styczeń 24 2022 00:29:29
To the person talking about eminence calm skin arnica masque ingredients, reviews eminence organic skin care, best baby skin care products in nigeria, organic skin care products australia, organic skin care products uk, I highly recommend this updated eminence organics canada forum or eminence organics lawsuit, organic skin care brands online india, what is the uk's no 1 skincare brand, organic skin care products online, best organic skin care products in pakistan, and don't forget this cool eminence organics url on top of eminence organic skin care acne advanced cleansing foam reviews, organic skin care doctor bioactive skincare, best skin care products for acne on amazon, which is the best skin care products in india, best budget organic skin care uk, as well as this updated eminence organic skin care site which is also great. Also have a look at this top eminence organics info alongside all eminence organic skin care canada, organic skin care gift sets, organic skin care online training, best organic anti aging skin care products reviews, eminence organics eye exfoliant, as well as this new eminence organics canada info as well as eminence organic skin care ratings, organic skin care uk brands, which products are best for face, eminence organics, eminence organic skin care strawberry rhubarb dermafoliant, alongside all top eminence organic skin care site which is also worth a look. I also recommend this top rated eminence organics canada blog alongside all eminence organic skin care products reviews, eminence organic skin care red currant exfoliating cleanser, organic baby skin care products canada, eminence organic skin care hibiscus ultra lift neck cream reviews, eminence organic skin care uk, on top of this new eminence organic skin care site not to mention affordable natural skin care products uk, eminence organic skin care exfoliant, eminence organic skin care gift set, reviews eminence organic skin care, eminence calm skin chamomile cleanser ingredients, as well as great eminence organics canada url which is also great. Finally, have a look at this useful eminence organics canada link for good measure. Check more Recommended Barn Lights Advice 9a74025
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Copyright © 2007 LukLog