Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/readarticle.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/maincore.php on line 183
 Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa
Wrzesień 26 2023 18:36:50    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
 

Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Galeria
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje

Losowy cytat
   Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą - Goebbels

[Wiecej cytatów]

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 6,371
Najnowszy Użytkownik: rtaletxenh

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
brave essay new topi...
how to write a rap t...
Перевозка �...
popular university e...
Dunkierka
Najciekawsze Tematy
brave essay new t... [55549]
Embolization ribs... [304]
Bitwa która prze... [115]
Bitwa o Berlin [95]
D-day jak myślic... [92]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca

       Fritsch, Werner von

Werner Fritsch urodził się 4 sierpnia 1880 roku na zamku Benrath koło Dusseldorfu. Jego ojciec Georg von Fritsch był pod koniec swojej kariery generałem i wywodził się ze starej rodziny pruskiej. Podobnie zresztą jak matka Adelheida, której rodowe nazwisko brzmiało von Bodelschwingh. Obydwoje bardzo surowo wychowywali swojego syna. Nauczyli go, aby umiłowanie ojczyzny i poczucie obowiązku były jego przewodnimi wartościami. Swoją karierę Fritsch rozpoczyna w wieku 18 lat kiedy to w roku 1898 wstępuje do 12 pułku artylerii polowej Wielkiego Księstwa Hesji w Darmstadcie. Już 27 stycznia następnego roku otrzymuje stopień podporucznika. Do jego najbliższych przyjaciół zaliczyć należy Georga von Kichlera. W późniejszym okresie Fritsch zdaje egzamin do Akademii Wojskowej. Uczęszcza do niej od roku 1908. Po jej ukończeniu (kwiecień 1910 roku) porucznik Fritsch zostaje odkomenderowany do Wielkiego Sztabu Generalnego. Już w kwietniu 1913 roku trafia do II Oddziału Historii Wojskowości zaś w marcu 1914 roku przeniesiono go do Oddziału Rozwinięcia Operacyjnego Sztabu Generalnego. W okresie pierwszej wojny światowej był przez długi czas pierwszym oficerem sztabowym 1. Dywizji Gwardii. Po wojnie Najwyższe Dowództwo Wojsk Lądowych utworzyło Dowództwo Armii Obrony Kraju Wschód, które siedzibę swą miało w Bartoszycach. Szefem sztabu został von Seeckt zaś Fritsch pierwszym oficerem Sztabu Generalnego. Stanowisko to sprawował aż do 1926 roku. W późniejszym czasie pełnił służbę na przemian w sztabach i wojskach lądowych. 1 lutego 1934 roku został następcą generała pułkownika Kurta von Hammersteina, czyli szefem kierownictwa Wojsk Lądowych. Hitler podczas przekazywania dowództwa powiedział do Fritscha: "Niech pan stworzy mi jak najsilniejsze Wojska Lądowe, zwarte wewnętrznie, spójne, na najwyższym poziomie wyszkolenia".

5 listopada 1937 roku Fritsch wraz z m.in. Blombergiem i Neurathem bierze udział w tajnej naradzie w Berlinie. Podczas owej narady Hitler przedstawił swój program polityki zagranicznej i swoje zamiary wojenne. Żaden z przybyłych nie sprzeciwiał się. Zaraz potem Fritsch wybiera się do Egiptu na urlop, z którego wraca na początku stycznia 1938 roku. Wtedy jednak zapowiadały się już poważne zmiany personalne. Później dochodzi do dwóch afer najpierw Fritsch ciężko znosi odejście, Blomberga który zostaje zmuszony do dymisji potym jak policja obywatelska informuje, iż dysponuje aktami mówiącymi o tym, że zona Blomberga jest/była prostytutką. Drugi cios to oskarżenie Fritscha o homoseksualizm. 26 stycznia Hitler odbywa z nim rozmowę, podczas której Fritsch daje słowo Hitlerowi, iż nie jest homoseksualistą. W późniejszym czasie dochodzi nawet do konfrontacji z rzekomym świadkiem oskarżenia. Ostatecznie Fritsch musiał ustąpić ze stanowiska. Od tej pory rozpoczyna się jego walka o odzyskanie honoru. Gestapo rozpoczyna bardzo poniżające śledztwo, które kończy się procesem przed Trybunałem Wojennym Rzeszy. Podczas owego procesu okazało się, że nie chodziło o Wernera Fritscha ale o Achima von Frisch. Wyrok trybunału brzmiał: rozprawa główna wykazała niewinność generała pułkownika barona von Fritscha we wszystkich punktach oskarżenia. Kto rozpętał to piekło nad głową Fritscha. Otóż cała ta sprawa była końcowym akordem walki o władzę pomiędzy partią nazistowską, rywalizującymi ze sobą SS i Wojskami Lądowymi.

Po tej sprawie Fritsch oddala się od życia politycznego. Prowadzi Zycie samotnika karcącego się za niepowodzenia. W późniejszym okresie (luty 1939 roku) przeprowadza się do podarowanej przez wojsko willi przy Albertinenstrasse. Fritsch nadal jest jednak rozgoryczony brakiem zadań powierzonych mu do spełnienia. Gdy Fritsch dowiedział się, iż wojna z Polską jest nieunikniona 21 sierpnia 1939 roku opuszcza Berlin i udaje się do swojego 12 pułku artylerii, który stacjonował w Szczytnie. Gdy wybucha wojna pułk przekracza na południu Prus Wschodnich polską granice. 3 Armia, w której skład wchodził 12 pułk przystępuje do ataku na Pragę ówczesne przedmieścia warszawy. Zarządzono rozpoznanie bojem obszaru natarcia, które wyznaczono na dzień 22 września. Fritsch strasznie narzekał na panującą nudę i ochotniczo zgłosił się do udziału w owym rozpoznaniu.22 września o godzinie 8 rano Fritsch wraz ze swoim oficerem przybocznym Rosenhagenem wsiadają do ciężarówki i udają się na zwiad. Obserwują nawałę ogniową swojego pułku. O dziewiątej czterdzieści w drodze powrotnej Fritsch zostaje ranny rykoszetem w lewe udo. Fritsch natychmiast upadł. Jego ostatnie słowa brzmiały: Niech pan zostawi i skierowane były do Rosenhagena, który próbował opatrzyć ranę. Został pochowany 26 września w Berlinie na Cmentarzu Inwalidów.

Dodane przez LukLog dnia maj 01 2006 17:25:06
8 Komentarzy � 12217 Czytań

Komentarze
le On dnia kwiecień 15 2007 18:06:07
Moim zdaniem okoliczności śmierci i pogrzebu generała były obiektem manipulacji propagandy niemieckiej. Jego śmierć była przecież porażką Niemiec, kompromitującą porażką. Dlatego wielce prawdopodobne jest, że generał zginął już 15. września 1939r. w Cechówce k. Warszawy (obecnie Sulejówek). W oficjalnej wersji jest zbyt wiele słabych punktów, aby mogła być ona prawdziwa:
1. Pruski generał tej rangi nie jeżdzi cieżarówką.
2. Pruski generał tej rangi nie biega pieszo po krzakach z mapą.
3. Pruski generał tej rangi nie przechadza się po linii frontu.
4. Gdy pruski wojskowy tej rangi przenosi się do lepszego świata, to robi mu się uroczysty pogrzeb, a jego zwłoki wystawia się na widik publiczny.
W tym przypadku wszystko było pokręcone.
Dlatego uważam, że fakty wyglądały inaczej. 15. września 1939 r. Niemcy dokonali krwawej pacyfikacji Cechówki, mordując ok. 100 osób, w odwecie za zabicie w Cechówce przez polskich żołnierzy pruskiego generała Wernera von Fritscha, który miał dowodzić atakiem na Pragę, planowanym na 16. września. Również w odwecie 27 września 1939 r. gen. dyw. Tadeusz Kutrzeba, właśnie tu musiał parafować warunki kapitulacji Warszawy.
A 22. września zginął ktoś, kogo okoliczności śmierci wykorzystano dla uprawdopodobnienia typowo niemieckiego matactwa.
pzdr
http://www.adiutor-mars.com.pl/mars/mars_15/mars_15_przycz1.htm
Roma dnia kwiecień 08 2008 21:54:59
Hans Hellmut Kirst w swojej powieści "Afery generałów", która jest podobno fabularyzowanym dokumentem, podaje:
- Werner von Fritsch przed wybuchem wojny został mianowany "honorowym pułkownikiem" 12 pułku artylerii. Przejął go 12 sierpnia 1938 r.
- Kiedy wybuchła wojna, von Fritsch towarzyszył swemu pułkowi w wyprawie na Polskę ("choćby jako cel dla wroga" - powiedzial podobno do jednego ze swoich przyjaciół). Zginął pod Warszawą 22 września 1939 r.. Kula roztrzaskała mu czaszkę.
FrankJScott dnia październik 15 2021 18:59:59
To the people asking about milchaufschäumer barista, milchaufschaumer, french press 2 l, french press gold, I highly suggest this kaffeemühle edelstahl manuell not to mention french press becher, manuelle kaffeemuehle, milchaufschaumer, espresso stempel, milchaufschäumer spülmaschinengeeignet, kaffee stempel, kaffee tamper kaufen, hand keramik, look at this kaffeesatz abschlagbehälter and don't forget hand-milchaufschäumer, french press zusammenbau, french press oder filter, abschlagbehälter siebträger, tresterbehälter, barista zubehör, kaffeemuehle manuell, kaffeemuehle hand, try this tamper maschine for french press mahlgrad, french press how to, french press espresso, bodum kaffeebereiter aldi, kaffeemühle hand edelstahl, concept-art abschlagbehälter knockbox classic braun, abschlagbehälter für kaffeesatz, siebträger stempel, not forgetting this hand-milchaufschäumer on top of kaffeebereiter bodum, michschäumer, hand kaffeemühle, kaffeebereiter wmf, michaufschäumer, french press menge, milchschäumer barista, manuelle kaffemühle, as well this french press mini for kaffeemühlen keramik, manuelle kaffeemuehle, french press aus edelstahl von groenenberg, french press design, handkaffeemühle edelstahl, french press plastikfrei, hand milchaufschäumer rossmann, french press ikea, See More vienessobarista @ Top Kaffeemaschinen Url c18a54b
FrankJScott dnia listopad 05 2021 17:09:34
To the guy asking about market analysis software free download, market trends influence on business, how to market a food business, innova market insights food trends 2021 pdf, I highly suggest this excellent stock market tips advice and don't forget what does market analysis mean, market research template ppt, stock market analysis tools free, market research report template free, look at this useful stock market info details alongside all stock market analysis software uk, projected job market growth definition, nse stock market analysis software free download, mortgage market trends today, try this useful stock market info tips for how to do a labour market analysis, automotive industry trends 2022, bangladesh stock market analysis software free download, what is labor market trends, Also don't forget this [url=http://forum.charmanders-underground.com/index.php?action=profile;u=978122] updated stock market analysis blog[/url] on top of what are stock market trends, market analysis template, market research tools india, commercial real estate market analysis template, look at this new stock market trends site for stock market analysis software free download, stock market trends 2022, market trends 2021 pdf, alongside all this top stock market analysis advice and don't forget what will be trending in 2021, crypto market trend today, market analysis report ppt, external market trends meaning, look at this useful stock market advice tips and don't forget how is forex market doing today, what are the market trends in business, market analysis tools swot, will housing prices drop in 2021, try this new stock market news tips for market analysis example ppt, projected job market growth meaning, market research analyst jobs entry level, real estate market analysis report template, Also don't forget this awesome stock market trends advice and don't forget what are the new trends in business, market analysis software free, beauty market trends 2022, indian stock market technical analysis software free download, look at this cool stock market advice blog for what is happening in the forex market today, what is a market analysis example, market trends for small business, See More Hebat Judi Sbobet Toko 5e14cb6
FrankJScott dnia listopad 23 2021 07:35:22
사람 에 대한 대화 ÿþ Ñä²tÇ 나는 이것을 매우 제안합니다 높은 평가 경기출장안마 사이트 언급할 것도 없이 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 [url=http://novogorskpark.ru/index.php?action=profile;u=315598] 신규 송파출장안마 블로그[/url] 위에서 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 [url=https://forum.lsbclan.net/index.php?action=profile;u=1062007] 우수한 양천출장안마 블로그[/url] for ÿþ Ñä²tÇ 또한 이것을 잊지 마십시오. 최상급 김포출장안마 팁 그리고 잊지 마세요 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 추천 종로출장안마 조언 for ÿþ Ñä²tÇ 모두와 함께 this 우수한 서초출장안마 조언 언급할 것도 없이 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 업데이트됨 종로출장안마 조언 not to mention ÿþ Ñä²tÇ try this 신규 동대문출장안마 조언 for ÿþ Ñä²tÇ Also don't forget this [url=https://rueangseaw.com/xvideo/index.php?action=profile;u=118066] 업데이트됨 경기출장안마 사이트[/url] 그리고 잊지 마세요 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 유용한 일산출장안마 정보 for ÿþ Ñä²tÇ See More Cool Vancouver Reprographics Details 9a74025
FrankJScott dnia listopad 30 2021 08:02:39
What are the major advantages of Autonomous Mobile Robots

1. Flexibility - More flexible
Autonomous Mobile Robots are flexible and agile due to the fact that they rely on onboard sensors and cameras for operation. Instead of following hard-set routes, Autonomous Mobile Robots are able to dynamically create their own efficient pathways between Point A to Point B within a facility, allowing to overcome obstacles. This also means that Autonomous Mobile Robots can be reprogrammed to perform new tasks with relatively easy, in contrast to other automation technologies which generally require more time and effort to program. Check out this Autonomous Mobile Robot info for more.

2. Safety Increased
Autonomous Mobile Robots are packed to the gills with cameras and sensors. These cameras and sensors allow the Autonomous Mobile Robot to read and understand its surroundings. This allows it to move within the facility without disturbance from other people, infrastructure, and product. The equipment operated by humans, such as forklifts does not have the same safety mechanisms and is dependent on human input. Autonomous Mobile Robots reduce the chance of human operators becoming tired or distracted and causing accidents. Autonomous Mobile Robots can be useful in tasks that can be repeated often, which eliminates human error and greatly enhances safety.

3. Rapid Implementation
Autonomous Mobile Robots can be set up in just a few weeks, depending on the process. It is crucial to remember that Autonomous Mobile Robots need integration with warehouse and picking execution software. Although it is on the higher range it's a tiny amount of time, particularly when compared to other technology. It could take upto one year for a goods-to- person (G2P), system to fully operational.

4. Scalability
Because Autonomous Mobile Robots are quite simple to implement within the facility, it's feasible to use the modular deployment method, beginning with just a couple of units, and adding more as necessary as your company grows and your needs change. This means that you don't need to invest a lot upfront. Instead of buying huge quantities of Autonomous Mobile Robots it is possible to purchase just a few units and later increase the number of units you have. The modular deployment will free money that you can use to fund other projects while you evaluate the impact of Autonomous Mobile Robots on your business and plan your what next steps to take.

5. Facilities are simple to move between
Because they are aware that automation is in their in the near future, some businesses might be reluctant to make the investment in automated options. This thinking makes perfect sense why implement a brand new system when it's going to be decommissioned in two years when the new facility is built? Autonomous Mobile Robots could be beneficial in such situations to help bridge the gap. Autonomous Mobile Robots can be quickly deployed and moved between locations. This allows for automation to occur even in the short term. Alongside operations that are expecting a near-term move it can also be a boon for companies who are planning an interim holiday business.
FrankJScott dnia grudzień 21 2021 10:29:46
In response to the person talking about massage business bay hotel, pet massage business names, business plan massage therapist, business anniversary massage to customers, google business massages partner, business massages google, massage business plan template, business thanksgiving massage to customers, can massage chair be tax deductible, thai massage business for sale gold coast, business reopening massage to customers, fino spa massage center business bay dubai, business massages to customers, massage business for sale sydney, massage chair business expense, I highly recommend this 멋진 출장마사지 블로그 for asian massage parlor business near me now, planning business massages examples, business plan template massage therapy, mobile massage business name ideas, massage chair brand names, business holiday massage to customers, anna massage spa in business bay dubai, massage spa center in business bay, how to set up a mobile massage business, what is a good massage business name, massage therapy business plan template, massage business plan example, massage business logo ideas, business massages usually conclude with a multiple choice question, mobile massage therapist business cards, is good as well. See More 멋진 출장마사지 사이트 6_ad916
FrankJScott dnia grudzień 22 2021 23:43:44
In reply to the person talking about ISO Road vehicles Intelligent power switches, ISO Petroleum and natural gas industries Design and operation of subsea production systems Part Completion workover riser systems (ISO), ISO Uranium metal and uranium dioxide powder and pellets Determination of nitrogcontent Method using ammonia sensing electrode, I highly suggest this top standards info or ISO Nickel based alloys Determination of resistance to intergranular corrosion (ISO), ISO Polyester fibre ropes Double braid construction, ISO Road vehicles FlexRay communications system, and don't forget this awesome standards information tips as well as ISO Gas cylinders Refillable seamless aluminium alloy gas cylinders Design, construction and testing, ISO Traditional Chinese medicine Categories of traditional Chinese medicine (TCM) clinical terminological systems, ISO Plastics piping systems for hot and cold water installations Polybutene (Psmiley Part Pipes (ISO), as well as this awesome standardization details which is also great. Also have a look at this excellent standard requirements tips not to mention ISO Plastics Film and sheeting Determination of gas transmission rate, ISO High pressure decorative laminates Composite elements, ISO TR Robotics Application of ISO , not to mention this high rated quality standards blog and don't forget ISO Fibre reinforced plastic composites Determination of compressive properties in the in plane direction (ISO), ISO HL Health informatics Common terminology services, release , ISO Steel Conversion of elongation values, on top of great standard methods tips which is also worth a look. I also recommend this high rated standards site alongside all ISO TS Cutting tool data representation and exchange, ISO Thermoplastics pipes Determination of ring stiffness, ISO Plastics Preparation of PVC pastes for test purposes Planetary mixer method, as well as this excellent quality standards link on top of ISO Ships and marine technology Single point mooring arrangements for conventional tankers, ISO Screw and washer assemblies made of steel with plain washers Washer hardness classes HV and HV (ISO), ISO PRF TS Dispersibility of solid particles into a liquid, not to mention excellent standardization link which is also great. Finally, have a look at this best International Organization for Standardization info for good measure. Check more Recommended Agriculture Forum 02525c1
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Copyright © 2007 LukLog