Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/readarticle.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/cortez8590/trzeciarzesza.info/public_html/maincore.php on line 183
 Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa
Czerwiec 11 2023 00:15:39    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
 

Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Galeria
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje

Losowy cytat
  Największą przyjemność sprawia mi poznawanie prawdy - Goebbels

[Wiecej cytatów]

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 6,368
Najnowszy Użytkownik: MedizLar

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
brave essay new topi...
how to write a rap t...
Перевозка �...
popular university e...
Dunkierka
Najciekawsze Tematy
brave essay new t... [55549]
Embolization ribs... [304]
Bitwa która prze... [115]
Bitwa o Berlin [95]
D-day jak myślic... [92]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca

       Schorner Ferdynand

Ferdynand Schorner urodził się 12 czerwca 1892 roku w Monachium, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Jego ojciec był inspektorem policji. Po ukończeniu w roku 1902 szkoły ludowej podjął dalszą naukę w gimnazjum Luitpolda. Zamierzał zostać nauczycielem. Musiał jednak odbyć służbę wojskową. W latach 1911-1912 służył jako ochotnik w Pułku Piechoty Gwardii. Mimo iż służbę wojskową ukończył w stopniu zaledwie kaprala to podczas ćwiczeń rezerwistów w roku 1913 awansował do stopnia wicesierżanta rezerwy. Jeszcze przed wybuchem pierwszej wojny światowej rozpoczął studia na wydziale romanistyki uniwersytetu w Monachium. W czasie studiów wykazywał się dużą chęcią zdobywania wiedzy czego dowodem są jego liczne wyjazdy do uniwersytetów w Lozannie, w Grenoble. Niestety wybuch wojny zmusił Schornera do przerwania studiów.

W czasie mobilizacji otrzymał powołanie do 12 kompanii Pułku Piechoty Gwardii w której służył przez całą wojnę. Brał udział w walkach nad Sommą i w Lotaryngii. Odwaga jaką wykazywał się podczas potyczek na froncie szybko zaowocowała mianowaniem na dowódcę plutonu. Trzy miesiące później został awansowany na stopień porucznika rezerwy. W maju 1915 roku Schorner wyruszył nad granicę z Włochami z zadaniem obrony Tyrolu. W czasie walk w Dolomitach wykazał się niekonwencjonalnym sposobem dowodzenia podległymi mu jednostkami. W październiku tego samego roku jego pułk przeniesiony został na front serbski. Po sześciu miesiącach został ponownie skierowany na front zachodni gdzie wziął udział w wyczerpujących walkach pod Verdun. Przez pozostały okres wojny jego pułk był często przerzucany w różne rejony konfliktu. Latem 1918 roku Schorner został ciężko ranny i do służby wrócił dopiero jesienią. Po zakończeniu działań wojennych pułk powrócił do Monachium gdzie został zdemobilizowany w wyniku czego w służbie pozostała niewielka część kadry. Sam Schorner dostał bezterminowy urlop. Wojna wywarła na niego bardzo duży wpływ. Wspólne okopowe życie gdzie jak się pozornie wydawało nie istniał podział klasowy czy stanowy a liczyła się odwaga, wywołało w człowieku posiadającym kompleks niższości z powodu pochodzenia duże wrażenie. Poza tym osoba dowódcy Franza Eppa zbliżyła go do poglądów narodowych socjalistów.

Przyłączył się do Freikorpsu Eppa z którym uczestniczył w obaleniu Monachijskiej Republiki Rad a także w tłumieniu niepokojów wywołanych przez komunistów w Zagłębiu Ruhry. Gdy w roku 1920 Reischwehra przejęła część Freikorpsu Eppa Schorner otrzymał szansę kontynuowania kariery wojskowej z czego oczywiście skorzystał. Do roku 1925 pełnił służbę w jednostkach liniowych, jednak w październiku przeniesiono go do Berlina do Ministerstwa Reichswery. Po dwóch latach i awansie do stopnia kapitana objął dowództwo kompanii w 19. pułku piechoty. Do wybuchu drugiej wojny światowej awansowany został do stopnia pułkownika. Owa szybka kariera nie była wynikiem protekcji lecz bardzo szybką rozbudową Wehrmachtu.


W momencie wybuchu drugiej wojny światowej 98 pułk strzelców górskich którego dowódcą był Schorner stacjonował w Słowacji. Wchodził w skład 1 Dywizji Górskiej której zadaniem było zajęcie Lwowa. Schorner starał się za wszelką cenę wypełnić powierzone mu zadanie. Nie liczył się z ponoszonymi stratami. Jego pułk zapłacił wysoką cenę za ambicje swojego dowódcy. Kampanię na zachodzie Schorner rozpoczynał jako dowódca pułku jednak już 24 maja otrzymał zadanie formowania nowej dywizji. Wykonał je w połowie czerwca i z 6 Dywizją Górską włączył się w ostatnie walki na terenie Francji. Atak Mussoliniego na Grecję zakończył się porażką wojsk włoskich. Hitler postanowił pomóc swojemu przyjacielowi. Wśród jednostek które miały wziąć udział w kampanii znalazła się 6 Dywizja Górska. Miała ona przełamać Linię Metaksasa. Również to zadanie Schorner wykonał z łatwością. Za wszelką cenę chciał aby to właśnie jego dywizja jako pierwsza jednostka Wehrmachtu dotarła do Aten. Ostatecznie udało się to jej 26 kwietnia. Za tę akcję Schorner otrzymał Krzyż Rycerski. Zaraz potem jego dywizja została przeniesiona na północ w rejon Murmańska gdzie brała udział w walkach od 25 października. Schornerowi którego 15 stycznia 1942 roku mianowano dowódcą XIX Korpusu Górskiego i jednocześnie awansowano do stopnia generała porucznika, udało się utrzymać linię obrony przed atakami Armii Czerwonej aż do października 1943 roku. 1 lipca 1943 roku awansowano go do stopnia generała wojsk górskich. Jego bezkompromisowy styl dowodzenia zarówno pod Murmańskiem jak i we wcześniejszych kampaniach zwrócił na niego uwagę Hitlera. Hitler doceniał swojego podwładnego i wysyłał go na najbardziej zagrożone odcinki frontu. Tak było np. w październiku 1943 roku gdy skierowano go nad Dniepr gdzie miał zatrzymać radziecką ofensywę i zapobiec utracie kopalni niklu. Jego zawziętość i twardy styl dowodzenia pozwoliły na wykonywanie powierzonego mu zadania aż do stycznia 1944 roku kiedy to z powodu licznych luk na sąsiednich odcinkach frontu musiał wycofać swe wojska aby uniknąć całkowitego ich zniszczenia. 31 marca objął dowodzenie nad Grupą Armii Sudukraine. Jednocześnie awansowany został na stopień generała pułkownika. Jego zadaniem było zapobieżenie utracie Krymu i Rumunii. Ze względu na ogromną przewagę w sprzęcie i w sile żywej jaką posiadały wojska radzieckie Schornerowi nie udało się powstrzymać ofensywy. Front został ustabilizowany dopiero w kwietniu. Linia frontu biegnąca na północ od Jass i nad Prutem została utrzymana aż do 20 sierpnia.

23 lipca Hitler powierzył mu dowództwo Grupy Armii Nord z którą to Schorner miał bronić ziem nad Bałtykiem. Wprawdzie udało mu się doprowadzić do spowolnienia ofensywy radzieckiej jednak nie zdołał zapobiec utracie krajów bałtyckich. Ostatnim epizodem w wojskowej karierze Schornera było objęcie w styczniu 1945 roku dowództwa nad Grupą Armii Mitte która miała obronić ważny ośrodek przemysłowy. Jednak podobnie jak poprzednio Schorner musiał wycofać swoje wojska pod naporem przeważających sił wroga. W uznaniu zasług 5 kwietnia Hitler awansował go do stopnia feldmarszałka zaś w testamencie jaki po sobie pozostawił mianował na naczelnego dowódcę Wojsk Lądowych. Ostatnie dni walk to potyczki na Morawach. Schorner za wszelką cenę chciał przedrzeć się do linii amerykańskich by tam skapitulować. Do momentu kapitulacji nie udało mu się to.


15 maja wzięli go do niewoli Amerykanie i wkrótce przekazali ZSRR. Siedem lat spędził w sowieckich więzieniach zanim 11 lutego 1952 roku został skazany na karę dwa razy po 25 lat pobytu w łagrze. Schorner odwołał się od wyroku bezpośrednio do Stalina który to nieoczekiwanie złagodził wyrok do 12 i pół roku łagru. W połowie grudnia 1954 roku został niespodziewanie zwolniony i w styczniu 1955 roku wyjechał do NRD. Feldmarszałek upierał się jednak przy wyjeździe do Niemiec Zachodnich gdzie został skazany na 4 i pół roku więzienia za brutalność i bezkompromisowość w stosunku do podwładnych. Rewizja wniesiona do Związkowego Sądu Rewizyjnego została odrzucona i Schorner 4 sierpnia 1958 roku rozpoczął odbywanie kary w więzieniu w Landsbergu. Po dwóch latach ze względu na zły stan zdrowia został zwolniony. Zamieszkał w Monachium. Odmówiono mu emerytury jednak przyjaciele i stowarzyszenie dawnych żołnierzy 6 Dywizji Górskiej zatroszczyli się o zapewnienie mu środków do życia. Zmarł w wieku 81 lat 2 lipca 1973 roku w Monachium.


Dodane przez LukLog dnia październik 15 2006 10:19:11
17 Komentarzy � 12281 Czytań

Komentarze
artur7315 dnia czerwiec 21 2007 00:46:45
DOWODZIŁ OBRONA MOJEGO MIASTA LUBANIA. DAŁ SIE WE ZNAKI ROSJANOM. PRÓBOWAŁ NAWET PRZEDRZEĆ SIE DO OKRĄŻONEGO WROCŁAWIA.
FrankJScott dnia sierpień 09 2021 19:13:18
In response to the lady asking about pdf comics download hindi, apple books free pdf download, marvel vs dc comics pdf download, books for upsc free download pdf in hindi, I highly suggest this newest free pdf books tips not to mention free pdf books bestsellers marathi, free download public administration books for upsc pdf, funny hindi comics pdf free download, download comics pdf online, batman comics pdf download free, free pdf books download sites in india, ncert books online pdf free download in hindi, marvel comics pdf download free, look at this newest free pdf books info alongside all download comics online free pdf, hindi old comics pdf download, pdf comics download free, tnpsc books pdf free download in tamil, ssc books pdf free download in hindi, avengers infinity war comic pdf free download in hindi, upsc books pdf free download in hindi, free pdf books on narcissism, try this useful free pdf books blog for avengers comics pdf download free, captain marvel comic pdf download, rani comics books pdf free download, free online gujarati books download pdf, archie comics collection pdf free download, free pdf books download for upsc, marvel comics loki pdf download, tinkle comic book pdf free download, See More Excellent Alba Iulia Radio Blog 1b0f1_6
FrankJScott dnia sierpień 10 2021 17:48:06
In response to the person asking about online casino slot games free no download, daftar judi slot online24jam terpercaya 2020, play casino slots online for real money, I highly suggest this hebat situs dominoqq link or aplikasi judi togel online24jam terpercaya 2020, bandar taruhan 168 slot, online casino free spins registration, ruby slots online casino no deposit bonus codes, situs judi dadu online24jam terpercaya 2020, on top of this luar biasa situs dominoqq url on top of real money online casino no deposit bonus usa, free online casino games win real money no deposit philippines, online casino free signup bonus no deposit required usa, what online casino gives you free money, online casino canada real money free spins, not to mention this luar biasa situs pkv games halaman which is also great. Also have a look at this peringkat teratas situs dominoqq halaman and don't forget online casino uk no deposit bonus, bandar slot game, casino online free spins no deposit, grosvenor casino online free play, lvobet bandar judi slot online deposit pulsa tanpa potongan pulsa888.com/, not to mention this luar biasa situs judi online url as well as judi online24jam deposit pulsa slot, online casino no deposit free spins australia, online casino free bonus codes, online casino no deposit bonus keep what you win australia 2020, new online casinos no deposit bonus 2021, as well as baru situs judi online toko which is also worth a look. I also recommend this peringkat tertinggi situs judi online url not to mention best online casino games uk, is there a slot machine app for real money, online casino no deposit bonus september 2020, casino online uk no deposit bonus, judi online24jam terpercaya 2020 roulette, alongside all this membantu situs judi online situs and don't forget judi online24jam deposit pulsa slot, judi online24jam terpercaya 2021 deposit pulsa, can you play slots online for real money, online casino free bonus no deposit uk, online casino free spins registration, and don't forget berguna situs poker online toko which is also great. Finally, have a look at this hebat situs judi qq situs for good measure. See more Keren Situs Pkv Games Toko b0f2_9d
FrankJScott dnia sierpień 13 2021 15:38:08
For the guy asking about the owasp top 10, encryption data, owasp in cyber security, web application security risks, I highly recommend this excellent security software details as well as mobile app security tools, security consulting firms, vulnerability testing and penetration testing, credit card payment compliance, look at this helpful security software tips as well as mobile security companies, obfuscation security, latest owasp top 10, vulnerability assessment, try this newest security software advice for itunes & app stores, it security company, pci dss standard, mobile phone payment systems, Also don't forget this useful security software info and don't forget information security audit, mobile endpoint protection, data encryption standard, owasp top 10 report, look at this finest security software info for credit card pci, owasp top 10 api, owasp risk, not to mention this recommended security software blog as well as secure merchant services, information security compliance standards, application security compliance, publish app in play store, look at this best security software details and don't forget encrypted apps for iphone, ios sideload, data encryption in use, web app attacks, try this useful security software blog for application vulnerability, top 10 web application security risks, web app security testing, security for mobile apps, Also don't forget this helpful security software site alongside all fraud solution, app security testing, owasp api 2019, it security tools, look at this coolest security software blog for mobile threat protection, top 10 vulnerabilities 2020, viruses in my phone, See More [url=http://dxdyx.com/forum.php?mod=viewthread&tid=241&pid=116091&page=1&extra=#pid116091]Newest Highest Rated Uni Coin. Info 1b0f2_9
FrankJScott dnia wrzesień 24 2021 01:19:00
Menanggapi pria bertanya tentang sogo slot 777 login, slot 777 login online, permainan slot mobil online gratis, Saya sangat merekomendasikan ini luar biasa situs pkv games blog or olxslot situs judi slot online indonesia terpercaya 2021, kasino online tanpa deposit uang gratis, 777 ekonomi premium, kursi ekonomi premium 777 air france, kasino online bonus gratis tanpa setoran uang sungguhan, dan jangan lupa ini peringkat tertinggi poker pkv games link bersama semua ini apa slot terbaik untuk dimainkan di las vegas, ekonomi premium cathay pacific 777-300er, slot batas tinggi paris las vegas, slot online pandora188, demo slot pragmatis rupiah olympus, di atas ini peringkat teratas daftar pkv games qq blog which is also great. Also have a look at this luar biasa pkv games terpercaya blog dan juga ini Bagaimana untuk memenangkan uang nyata kasino online, daftar sbobet88, situs judi slot online terbaik 2021, pa kasino online tanpa bonus setoran 2021, slot game online gratis, bersama semua ini peringkat teratas pkv games terpercaya blog bersama semua ini nama situs slot online terbaik 2021, slot demo pragmatis aztec deluxe, kasino online tanpa setoran, putaran gratis 2020, slot akun demo pragmatis sweet bonanza, premium77 bola, dan juga ini membantu pkv games online link yang juga layak untuk dilihat. Saya juga merekomendasikan ini berguna daftar pkv games qq forum dan juga ini asiabet4d, cara mengalahkan slot di vegas, slot mendesis 77777 online gratis, Kasino slot online Inggris, kasino online tanpa bonus setoran, simpan apa yang Anda menangkan, dan juga ini keren pkv games qq domain bersama semua ini permainan slot online gratis tanpa deposit, permainan slot keberuntungan 88, slot vip paris, judi slot pragmatis bermain demo, kasino online tanpa bonus setoran, putaran gratis, dan jangan lupa ini lihat pkv games domain yang juga hebat. Akhirnya, lihat ini membantu daftar pkv games qq blog and permainan slot online, boeing 777-300er ekonomi premium bersatu, okebet99 situs judi slot online terpercaya indonesia, untuk memastikan ekstra. Lihat lainnya Luar Biasa Slot Online Halaman 9a74025
prednisone dnia październik 11 2021 07:33:59
generic cialis canada pharmacy
FrankJScott dnia październik 28 2021 17:45:15
In reply to the person talking about handysize bulker for sale, panamax bulk carrier draft, kamsarmax index, handymax bulk carrier specifications, I highly recommend this best kamsarmax blog and don't forget time charter rates, dry cargo-delivery box trucks, dry bulk shipping etf, dry cargo-delivery box trucks for sale, look at this awesome kamsarmax site alongside all handymax bulk carrier for sale, capesize bulk carrier companies, dry cargo ships for sale in germany, dry bulk cargo ships for sale, try this top dry cargo tips for ore carrier sinking, ore carriers great lakes, kamsarmax vs panamax, kamsarmax vessel, Also don't forget this high rated valemax info alongside all dry bulk carrier, time charter rate index, bulkers for sale, dry cargo ships include, look at this top rated bulkers details for dry bulk shipping, valemax fleet, bulk carrier ship jobs, on top of this useful bulk carriers site alongside all bulkers marine ltd, handysize bulk charter rates, valemax bulk carriers, dry cargo chartering ics pdf, look at this cool dry bulk cargo blog on top of dry cargo chartering 2017, tankers comic, bulkers for sale, bulkers meaning, try this awesome panamax bulk carrier info for tankers for sale, bulkers shipbroking, supramax bulk carrier dimensions, voyage charters 590, Also don't forget this awesome valemax blog on top of dry bulk cargo terminal, dry cargo ships, voyage charter definition, time charter, look at this new dry cargo vessel details for dry cargo vessel sizes, panamax bulk carrier size, handymax bulk carrier gt, See More Top Rated Uluru Australia Blog baeb15e
Lasix dnia listopad 04 2021 18:07:31
Levitra 5 Mg Nebenwirkungen
Hifsvioni dnia listopad 05 2021 01:40:34
<a href=https://vsildenshop.com/>chemical structure of viagra</a>
FrankJScott dnia listopad 05 2021 19:42:53
In response to the man inquiring about market research template ppt, market trends influence on business, used car market trends 2022, what is a market analysis example, I highly suggest this awesome stock market trends blog not to mention what will the housing market look like in 2022, what are labor market trends, stock market technical analysis jobs, market trend analysis framework, look at this recommended stock market tips blog alongside all technical analysis of stock market trends pdf, market analysis tools pdf, what do you mean by market trends, free real estate market analysis template, try this awesome stock market analysis tips for housing market growth 2022, how do you identify a market needs, beauty market trends 2022, market analysis report example, Also don't forget this [url=https://enfavoribahissiteleri.com/index.php?action=profile;u=618] great stock market trends tips[/url] on top of what are the latest trends in recruitment, what are market analysis, market research report example pdf, market analysis tools india, look at this great stock market analysis tips for market size and trends in business plan sample, current stock market trends 2021, market analysis trends services, on top of this cool stock market news info as well as market analysis template google sheets, how to identify market trends, market analysis report template free download, mortgage market trends today, look at this cool stock market news blog and don't forget what is the purpose of market basket analysis, market data analyst jobs london, stock market trends analysis, market analysis tools account, try this high rated stock market advice advice for how do you identify a market needs, real estate market research analyst jobs, market analysis definition by authors, external market trends definition, Also don't forget this top rated stock market analysis info and don't forget market data analyst job description, market opportunity analysis framework, market trends analysis, healthcare industry trends 2021 pdf, look at this best stock market advice site for what does market analysis mean, projected job market growth definition, market research powerpoint example, See More Baru Sbobet Asia Link cb631b0
FrankJScott dnia listopad 23 2021 06:29:02
남자 에 대한 질문 ÿþ Ñä²tÇ 나는 이것을 매우 제안합니다 최상급 용산출장안마 팁 모두와 함께 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 유용한 종로출장안마 정보 그리고 잊지 마세요 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 멋진 논현출장안마 팁 for ÿþ Ñä²tÇ 또한 이것을 잊지 마십시오. 최고 김포출장안마 정보 위에서 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 높은 평가 용산출장안마 정보 for ÿþ Ñä²tÇ 언급할 것도 없이 this 높은 평가 출장 팁 뿐만 아니라 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 추천 남양주출장안마 사이트 alongside all ÿþ Ñä²tÇ try this [url=https://prettyspa1.com/index.php?action=profile;u=331289] 추천 양천출장안마 조언[/url] for ÿþ Ñä²tÇ Also don't forget this 최고 노원출장안마 세부정보 뿐만 아니라 ÿþ Ñä²tÇ 이것 좀봐 유용한 부천출장안마 사이트 for ÿþ Ñä²tÇ See More Terbaik Situs Slot Online Forum e14cb63
FrankJScott dnia listopad 24 2021 19:54:44
To the lady talking about dog trainers, dog training in bristol, dog training manchester ct, dog agility classes north london, dog trainer courses manchester, puppy training treats natural, free online service dog training courses, dog training classes manchester, dog training near me prices orange county, best dog trainers in liverpool, dog training collars reviews orange county, dog training sessions near me, dog training classes near me, dog trainers in kentucky, dog training collars non-electric, I highly recommend this updated dog trainers in huntington beach advice for dog obedience school london ky, puppy training classes coventry, dog trainers wirral, dog trainer courses online, dog training, dog training manchester nj, dog training lead 20m, dog training near me prices orange county, attack dog training school near me, can you become a dog trainer online, service dog training college station, dog training classes east london, dog trainers north west london, puppy love dog training college station, dog obedience training near me k9, is good as well. See More Best เบทฟิก Link 0f7_ea2
Geogaby dnia grudzień 10 2021 18:38:42
<a href="http://ocialisshop.com/ ">viagra vs cialis</a>
FrankJScott dnia grudzień 21 2021 04:15:13
응답 여자에 대해 묻다 논현출장안마 나는 강력하게 제안합니다 이것 파주출장안마 나는 강력하게 제안합니다 이것 최고 평점 출장마사지 url for 출장 선입금 사기 최고를 보장합니다. 더보기 최고 평점 출장마사지 조언 b631b0f
FrankJScott dnia grudzień 21 2021 14:36:19
Untuk orang bertanya tentang situs judi bola hadiah terbesar, slot online gacor 2021, nama nama situs judi slot online 4d, Saya sangat merekomendasikan ini luar biasa situs judi slot situs or slot via pulsa 5000, situs judi bola resmi dunia, situs resmi web bandar judi togel, judo sloth best bases, situs judi bola deposit pakai pulsa, bersama semua ini hebat slot online toko dan juga ini slot deposit via pulsa xl tanpa potongan, situs slot terbaru deposit pulsa tanpa potongan, situs judi bola hadiah terbesar, judi slot online deposit pulsa indosat tanpa potongan, judo sloth discord server link, di atas ini berguna judi slot toko which is also great. Also have a look at this luar biasa situs judi link di atas ini judi slot online, judo sloth clan, slot online pulsa xl, slot online gacor hari ini, slot deposit via pulsa minimal 5000, dan juga ini luar biasa judi slot online link bersama semua ini slot via pulsa tri, situs judi slot terbaik dan terpercaya no 1, slot mpo deposit pulsa 5000 tanpa potongan, situs slot online terbaik dan terpercaya, situs judi slot resmi terpercaya, di atas ini [url=https://fxprimer.ru/index.php?action=profile;u=68031] baru judi slot gacor domain[/url] yang juga layak untuk dilihat. Saya juga merekomendasikan ini berguna situs slot gacor toko belum lagi ini situs slot online terbaik 2021 via dana, situs judi online24jam terpercaya 2021 slot, game slot pulsa 303, slot gacor online, slot via pulsa indosat tanpa potongan, belum lagi ini peringkat teratas situs judi online link belum lagi ini slot gacor hari ini 2021, situs slot gacor malam ini, judo sloth gaming age, situs judi poker online24jam terpercaya 2021, game slot online terpercaya situs judi slot terbaik dan terpercaya no 1, belum lagi ini membantu situs judi online toko yang juga hebat. Akhirnya, lihat ini membantu slot online terbaik link and situs judi slot pulsa tanpa potongan terpercaya, situs judi slot mudah menang 2020, slot pulsa tanpa potongan terpercaya, untuk memastikan ekstra. Lihat lainnya Luar Biasa Slot Pulsa Blog 7402525
FrankJScott dnia styczeń 09 2022 22:18:51
To the lady asking about crypto market crash today reason, world stock market news tomorrow, cryptocurrency market crash 2021, why crypto market is down today in hindi, crypto market cap tradingview, will the market go up next week, bitcoin market crash reason, cryptocurrency market cap historical data, world stock market news in hindi, has the stock market recovered from last week, stock market news this weekend, share market news today live in hindi, is us market going to crash, why indian stock market is holiday today, how to buy international stocks, I highly recommend this markets news now for shiba inu coin market cap calculator, market news international competitors, what are stock futures this morning, crypto market crash live, has the stock market recovered from last week, copper market news today live, market news international ecb, will crypto survive a recession, crypto market cap meaningless, crypto market cap chart prediction, what is the canadian stock market doing today, how to value crypto, crypto market today inr, stock market international news, us market news tomorrow, is good as well. See More New Market News International Url a740252
FrankJScott dnia styczeń 24 2022 19:23:36
출장마사지
A Business Trip massage is a type that helps to relax while on vacation. It is often referred to as a "business massage". It's a fantastic way for you to relax and recharge after jet lag and physical strain. Massages can aid in getting better rest at night. Here are some benefits of a business travel massage. Take advantage of this service on your next travel. A business massage can help you relax and restore focus while on an official trip. It can relieve tension and ease chronic back pain. There are many massage salons that offer this type of service. Make sure you check to make sure they offer it. A relaxing massage lasting 15-20 minutes is an ideal opportunity to relax after a long journey. A massage that is full of body massaging is the perfect present for business travelers. Both you and your coworkers will appreciate the benefits of Massages for Business Travelers. A massage can keep you focused during long flights, regardless of regardless of whether you're a frequent flyer or frequent traveler. It also helps keep back pain from getting chronic, and could prevent a trip ruined by chronic back pain. The most popular types of massages available for travellers are Swedish massages and deep tissue massages as well as aromatherapy massages. If you're on a tight budget, a simple massage in the chair could be what you need. Check out this 출장안마 for recommendations.

Benefits Of Business Trip Massage
A massage can be ideal for business travelers. It can refresh your mind and help you to recover from long journeys. Massages can be beneficial to prevent back problems. The most popular kinds of massages for business travellers include deep-tissue massages, Swedish massages, and aromatherapy. If you're in need of a quick fix, a 1520 to 20 minute massage on the chair is a good alternative for a quick fix. Business Travelers should consider having massages during their travels. One way to keep your mind alert and avoid back pain is to have massages during your journey. A business massage could be as simple a 15-minute Swedish massage, or as thorough as a full body Swedish massaging. A massage for business trips can make all the difference between a stressful and peaceful experience. A good massage will increase productivity and ease stress. A massage will keep you focused and relaxed on an upcoming business trip. A massage can help prevent back pain. Massages can be used to assist you to recover from flights that are long. It can help prevent back pain. Many massages are available for travelers. There are a variety of massage options available for those who travel, such as Swedish and deep tissue massages, as well as aromatherapy and aromatherapy massages. A chair massage is a quick fix that you can perform at home anywhere. If you are on business trips, a chair massage can be arranged.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Copyright © 2007 LukLog