Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa
Marzec 28 2020 22:28:23    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
 

Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Galeria
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje

Losowy cytat
  Być obywatelem swojego państwa, nawet jeśli jest się tylko zamiataczem ulic, musi być uważane za większy honor niż bycie królem w obcym kraju - Hitler

[Wiecej cytatów]

Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 797
Najnowszy Użytkownik: Lifets

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Tidiness tatty upsho...
Tidiness tatty upsho...
Repute stingy output...
Stature tatty produc...
Body disreputable up...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [111]
Bitwa o Berlin [92]
D-day jak myślic... [86]
Dunkierka [65]
Przyczyny porażk... [61]

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca

Artykuły: Blohm und Voss GmbH
Blohm und Voss BV 138
W dniu 5 czerwca 1934 roku w siedzibie RLM w Berlinie miała miejsce konferencja z udziałem przedstawicieli A- i C-Amtu (Wydział Operacyjny, Wydział Techniczny) oraz dowództwa marynarki wojennej z wydziału Leitung A-1, podczas której poruszano problematykę tzw. taktycznych wymogów i wskazówek co do użycia samolotów morskich.

Blohm und Voss BV 141
W początkach 1937 roku RLM rozesłało do firm Arado i Focke-Wulf zamówienie na wykonanie projektu uniwersalnego samolotu mogącego wykonać loty rozpoznawcze bliskiego zasięgu, który równocześnie byłby zdolny do przenoszenia ładunku bomb, do wykonywania zadań szturmowych oraz do stawiania zasłony dymnej.

Blohm und Voss BV 142
Zakończone powodzeniem próby wodnosamolotu Ha 139 skłoniły firmę Hamburger Flugzeugbau do opracowania w roku 1937 lądowej wersji tego samolotu, oznaczonej Ha 142. Maszyna ta miała być samolotem pocztowym dalekiego zasięgu zdolnym do przelotów przekraczających 4000 km.

Blohm und Voss BV 144
Na zamówienie Deutsche Lufthansa firma Blohm und Voss rozpoczęła w 1940 roku prace rozwojowe nad projektem nowego samolotu pasażersko-transportowego, krótkiego i średniego zasięgu, który otrzymał oznaczenie BV 144.

Blohm und Voss BV 155
Samolot BV 155 był jedną z najbardziej niekonwencjonalnych konstrukcji jakie zbudowano w Niemczech.

Blohm und Voss BV 222
Samolot BV 222 był największą operacyjnie używaną lodzą latającą drugiej wojny światowej. Maszyna ta powstała w wyniku złożonego przez linę lotniczą Deutsche Lufthansa zamówienia na transatlantycką łódź latającą, której wymiary której wymiary były tylko nieco mniejsze od ówczesnych łodzi latającej Dorinier Do X.

Blohm und Voss BV 238
Wiosną 194 roku Technisches Amt RLM zlecił firmie Blohm und Vol3 opracowanie następcy samolotu BV 138.

Blohm und Voss Ha 137
W ramach programu rozwojowego bombowca nurkującego dla Luftwaffe w 1934 roku, C-Amt RLM rozesłał zamówienia na przygotowanie prototypów do sześciu niemieckich (firm lotniczych m.in. również do zakładów Hamburger Flugzeugbau.

Blohm und Voss Ha 139
Pomimo tego, że biuro konstrukcyjne firmy Hamburger Flugzeugbau było w połowie lat trzydziestych zajęte pracami projektowymi samolotów Ha 137 i Ha 138, to firma przyjęła również ofertę Deutsche Lufthansa na zaprojektowanie transoceanicznego samolotu pocztowego w układzie wodnosamolotu.

Blohm und Voss Ha 140
W sierpniu 1935 roku Reichsluftfahrministerium wysłało do firm Hamburger Flugzeugbau i Ernest Heinkel zamówienie na opracowanie dwusilnikowego wodnosamolotu przeznaczonego do wykonywania zadań rozpoznawczych, jak również mogącego być samolotem torpedowym.


Copyright © 2007 LukLog