Kwietnia 18 2024 19:08:20    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje
Losowy cytat
  Walczyć mogę o coś co miłuję, miłuję tylko to co szanuję, a szanuje to co rozumiem - Hitler

[Wiecej cytatów]
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 776
Najnowszy Użytkownik: john9
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Dunkierka
Bitwa o Berlin
D-day jak myślicie ...
Chcę zamieścić zd...
Bitwa która przesą...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [100]
Bitwa o Berlin [75]
D-day jak myślic... [70]
Przyczyny porażk... [51]
Dunkierka [50]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca
Zobacz Temat
Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa | Trzecia Rzesza | Ludzie Hitlera
Autor Najlepszy niemiecki dowódca?
LukLog
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 206
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 16.03.06
Dodane dnia 07-08-2006 23:51
Witam!

Powstał na forum temat związany z Rommlem i Masteinem. Ja jednak chciałbym go rozszerzyć i postawić pytanie kto był ogólnie najlepszym dowódcą podczas drugiej wojny światowej?

Ja oprócz tych najczęściej wymienianych jak Guderian, Rommel czy Manstein Chciałbym zwrócić uwage na Alberta Keselringa, który doskonale potraił wykorzystać ukształtowanie terenu przez co w znaczny sposób spowolnił działania Aliantów na froncie włoskim.
http://www.trzeciarzesza.info Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
Badyl
Użytkownik

Postów: 53
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 16.07.06
Dodane dnia 08-08-2006 11:53
Uważam że trudno będzie powiedzieć kto był najlepszy ale oprócz Mansteina Rommla i Guderiana Wliczył bym do walki wielką trójkę czyli Rundstedta, Bocka i Leeba.


Badyl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
LukLog
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 206
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 16.03.06
Dodane dnia 09-08-2006 22:01
Cały ten temat ma w zasadzie charakter bardziej zabawy niż dążenie do jakiś wiążących wniosków gdyż te są porpstu niemożliwe. Zawsze ejdnak można sobie poklikacsmiley Ja bym jeszcze dodał Falkenhorsta który opracował na podstawie przewodnika turystycznego plan ataku na Norwegięsmiley Szczyt jego kariery to rok 1940 później pełni funckję dowódcy wojsk okupacyjnych w Norwegii
http://www.trzeciarzesza.info Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
Badyl
Użytkownik

Postów: 53
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 16.07.06
Dodane dnia 13-08-2006 13:45
jak tak mamy rozmawiac to możemy tu dodać jeszcze SS-obergruppenfuhrer Sepa Dietricha i Generałów Ericha Hoepnera, Hermana Hotha i kurta Studenta oraz Feldmarszałków Walthera Modela, Ewalda von Kleista i Gunthera von kluge.


Badyl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
JesperKyd
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 70
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 29.07.06
Dodane dnia 18-08-2006 01:36
Rommel, Guderian i Dönitz, który nieco za późno wkroczył do akcji. Oto najwięksi. Cała reszta miała tylko swoje krótkie chwile.


Swawolna Kompania Strzelecka
[img]http://img30.otofotki.pl/obrazki/ls774_Sniper_by_Gilly71-small.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
Destro
Użytkownik

Postów: 48
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 14.08.06
Dodane dnia 18-08-2006 05:22
hmmm trudno zdecydowac kto byl lepszy... rommel czy guderian? wydaje mi sie jednak ze rommel wywojowal mniej ale lepiej wiec jemu dalbym miano tego najlepszego.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
JesperKyd
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 70
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 29.07.06
Dodane dnia 19-08-2006 09:02
Badyl napisał/a: SS-obergruppenfuhrer Sep Dietrich


raczej nie wykazał się za bardzo a jego sława pochodzi z "wyczynów" Leibstandarte Adolf Hitler na froncie wschodnim oraz z faktu iż został skazany za zbrodnie wojenne na dożywocie a pomimo to został potajemnie zwolniony z więzienia z rekomendacji wpólnej aliancko-niemieckiej komisji ułaskawień?!

"Dietrich nie był wybitnym dowódcą, brakowało mu wykształcenia wojskowego (miał np. problemy z odczytywaniem map sztabowych) jak również talentów strategicznych. Charakteryzował się natomiast bezsprzeczną odwagą i bezwzględnością oraz potrafił zyskać sympatię swoich podwładnych."


Swawolna Kompania Strzelecka
[img]http://img30.otofotki.pl/obrazki/ls774_Sniper_by_Gilly71-small.jpg[/img]

Edytowane przez JesperKyd dnia 19-08-2006 09:10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
JesperKyd
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 70
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 29.07.06
Dodane dnia 19-08-2006 09:21
Jednym z najbardziej znanych niemieckich dowódców II wojny światowej, którego kariera w sposób nierozerwalny związana była z NSDAP i okresem władzy Adolfa Hitlera. Był także oficerem Wehrmachtu, który jako pierwszy został zwolennikiem i poplecznikiem przywódcy NSDAP, co Hitler cenił sobie bardzo i o czym pamiętał aż do tragicznej śmierci generała. Jako pierwszy odznaczony został Krzyżem Rycerskim Żelaznego Krzyża z liśćmi dębu
Eduard Dietl, który dowodził pod Narwik'iem



Swawolna Kompania Strzelecka
[img]http://img30.otofotki.pl/obrazki/ls774_Sniper_by_Gilly71-small.jpg[/img]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
Badyl
Użytkownik

Postów: 53
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 16.07.06
Dodane dnia 19-08-2006 22:53
Według mnie Manstein! jeśli mam wymienić zasługi to proszę bardzo!
-1940 francja jego pomysł z odcięćiem aliantów!
-1941 Krym doskonale zwycięstwo
-1942 Leningrad mniej udany bo nie przełamał lini leningradzkich
-1943 Zatrzymał ofensywę spod stalingradu gdyby mnie to to niemcy byli by w niezłych kłopotam uważam nawet że stracili by nie tylko 6 Armię ale powiem nawet że cała grupa Armi południe by uległa jeśli nie całkowitemu to przynajmniej częściowemu zniszczeniu
-no a po dymisji już nie miał zasług

mimoże rommel byś świetny to jednak wydaje mi się że jako strateg lepszy był Manstein.


Badyl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
mrowa
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 22
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 09.08.06
Dodane dnia 15-10-2006 17:01
hmm... moim skromnym zdaniem ogólnie żecz broniąc Niemieccy dowódcy cechowali się dobbrym wykształceniem, wielką odwagą, poświęceniem i talentem.
Podziwiam Rommla jego zasługi dla III Rzeszy w Afryce swoim nielicznymi siłami(doskonałym Afrika Korps i dość problematycznymi Włochami) powstrzymywał Aliantów przez 3 lata. Niezgłębiałem jednak histori Manstein-a więc niechcę żuzać żadnych wniosków. Natomiast Podziwiam także talent strategiczny, talent i Karla Donitza -szefa kriegsmarine i następcy Fuhrera.
Z aliantów gen. Patton świetnie wykorzystał niemiecką taktykę Blitzkrieg-u.


hehe
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
HEINZ
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 9
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 09.07.07
Dodane dnia 12-07-2007 19:22
coż trudno porównywac zasługi z osiągnięciami na polu bitwy
guderian był niewątpliwie ojcem blietzkriegu, panzerwuffe i organizacji wojsk pancernych,i dlatego uważam że to on stworzył a później jako generalny inspektor wojsk pancernychdecydował o kierunku rozwoju broni pancernej, oczywiście oprócz tego że był wybitnym teoretykiem był tez switnym dowódcą,ale na tym polu ustepuje jednak rommlowi, hothowi, kleistowi.


DAJ NAM PANIE BOŻE 100 LAT WOJNY
I ANI JEDNEJ BITWY
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
LukLog
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 206
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 16.03.06
Dodane dnia 12-07-2007 22:16
O ile moim zdaniem zasługi Rommla i Guderiana można ocenić porównywalnie to już wydaje mi się że Hoth i Kleist jednak plasują się za Guderianem. Walki pod Smoleńskiem, wyprowadzenie na dogodne pozycje swoich wojsk do ataku na Moskwę czy w końcu zdobycie Sewastopolu mówią same za siebie


PROSZĘ PAMIĘTAĆ O STOSOWANIU POLSKICH LITER NA FORUM!!!!!!!!!!
http://www.trzeciarzesza.info Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
Badyl
Użytkownik

Postów: 53
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 16.07.06
Dodane dnia 24-08-2007 09:39
Moim zadaniem Guderian w cale nie ustępował Hototwi a już napewno nie von Kleistowi.
zanam taką opowieść z białym G w trakcie kampani na polske czołgi korpusu Guderiana miały na pancerzy białe G wtedy było wiadomo czyj to czołg "że nasz" Kleist biorąc przykład z Guderiana na swoich czołgach kazał namalować białe K.
Myślę że Guderian jak i jego najlepszy dowódca Model najlepiej wykonywali założenia Blitzkriegu


Badyl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Najlepszy niemiecki dowódca?
adrianleibstandarte
Użytkownik

Postów: 178
Miejscowość: Zielona Góra
Data rejestracji: 19.02.09
Dodane dnia 22-02-2009 12:35
Myślę że przy wybieraniu najlepszego niemieckiego stratega należy wziąć pod uwagę w jakim terenie walczył i przed jakimi siłami musiał się bronić. Według Mnie najlepszy był mimo wszystko Erich von Manstein. Najpierw wielkie sukcesy w kampanii francuskiej potem wielkie osiągnięcia w kampanii rosyjskiej pierwszych lat wojny , błyskawiczne nacieranie Grupą Armii "Don" w kierunku Stalingradu potem wspaniałe kontruderzenie na Charków a przy samym końcu nieugięte i umjejętne bronienie się przed Sowietami mającymi 2-krotną a czasem i większą przewagę w ludziach i sprzęciesmiley


"Jak teraz czujesz się słysząc obcy hymn?"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Copyright © 2007 LukLog