Maja 05 2024 23:34:16    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje
Losowy cytat
  Najlepszą formą obrony jest atak - Hitler

[Wiecej cytatów]
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 776
Najnowszy Użytkownik: john9
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Dunkierka
Bitwa o Berlin
D-day jak myślicie ...
Chcę zamieścić zd...
Bitwa która przesą...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [100]
Bitwa o Berlin [75]
D-day jak myślic... [70]
Przyczyny porażk... [51]
Dunkierka [50]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca
Zobacz Temat
Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa | Trzecia Rzesza | Historia
Autor Nazizm- wszystko co najważniejsze
babytin
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Strzelce Opolskie
Data rejestracji: 06.09.07
Dodane dnia 06-09-2007 16:37
:(Witam wszystkim/Mam za niedługo sprawdzian z histori i między innymi będzie na nim coś na temat nazizmu IIIRzeszy NSDAP
Ale pokolei.Co waszym zdaniem jest najważniejsze w naziźmie?
Jakie poglądy głoszone przez nazistów należy zapamiętać?Kto był Twórcą nazizmu (bo zapewne nie Hitler):)


jak Motyl...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
Badyl
Użytkownik

Postów: 53
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 16.07.06
Dodane dnia 03-10-2007 09:17
Jeżeli chodzi o nazizm to jak sama nazwa wskazuje nazizm jest skrajnym poglądem socjalistycznym. W czasach III Rzeszy każdy kto używał stwierdzenia "Nazizm" zostawał natychmiast ukarany. W 1922r. powstała w Bawarii DPNS niemiecka partia narodowego socjalizmu Hitler wstąpił do niej ponieważ nienawidził lewicy a w tym komunistów szybko został liderem partii i przeobraził ją w NSDAP i dalej to już każdy wie jak sie potoczyły losy Narodowego socjalizmu (nazizmu) w III Rzeszy


Badyl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
Demon
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kamienna Góra
Data rejestracji: 28.07.06
Dodane dnia 19-07-2008 00:31
A czy przypadkiem Hitler nie wstąpił do DAP? (Niemieckiej Partii Robotników) smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 20-07-2008 23:43
Nie zgadzam się z tym co pisze na ogół Demon ale w tym wypadku ma racje że Hitler wstąpił do Niemieckiej Partii Robotników DAP i to było w 1919 a w następnym roku czyli w 1920 chyba w kwietniu zmieniono jej nazwę na Narodowosocjalistyczną Partię Robotniczą Niemiec czyli właśnie NSDAP. O czymś takim jak DPNS nie szłyszałem nawet niewiem o co Badylowi chodzi i skąd wziął te daty. Przecież zanim coś już się napisze to można to sprawdzić wcześniej a nie pisać bo tak się komuś wydaje. Moze Badylowi coś sią pomyliło PPS i PPR z których po połączeniu powstał PZPRsmiley ale to już w Polsce Ludowej było i 30 lat późniejsmiley A tak się dziwię czemu NSDAP Narodowy Socjalizm w Niemczech był uważany za prawicową skrajną partię a np. PPS czyli Polska Partia Socjalistyczna to juz lewica obie mają w nazwię sosjalizm przecież? Są tu wychwalacze Narodowego Socjalizmu dla których komunizm to zło a przecież te dwa systemy nazizm i komunizm to jedno i to samo taka sama cholera różni ich tylko sposób dojścia do celu. No i to że komunizm był trochę silniejszysmiley bo zniszczył nazizm bardzo efektownie natomiast sam dogorywał jeszcze 50 lat doczasu aż Polacy się za niego wzieli.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
Demon
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kamienna Góra
Data rejestracji: 28.07.06
Dodane dnia 21-07-2008 03:02
Dzięki, za słowa uznania smiley

I znów mieszasz pojęcia drogi kolego...

Narodowy Socjalizm, miał na celu wyniszczenie pod ludzi, by na świecie panowała rasa panów - nadludzi, to wszystko miało zapewnić Niemcom dostatek i bogactwa po wygranej.

Komuna (smiley) miała na celu zniewolenie chłopów i wyeliminowanie bogatych - dla każdego po równo, według jego potrzeb - czyli nic, nie zakładała mordowania ludzi, ani tym bardziej polepszania statusu majątkowego ludzi.

Różnią się od siebie, ale to nie to samo, będę za każdym razem pisał takie wyjaśnienia, póki w końcu pojęcia nie będą ze sobą mylone...

Coś jeszcze było o Socjalizmie i Narodowym Socjalizmie i to też nie to samo. Po więcej odsyłam do wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm

Pozdrawiam!

ps. Racja w 1920 r. zmieniono jej nazwę na NSDAP.

Biedny chłopak - pewnie dostał pałę... smiley Ładnie go Panie Badyl nakierowałeś, ładnie! smiley

Edytowane przez Demon dnia 21-07-2008 03:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 21-07-2008 21:51
Ależ ja doskonale znam różnice miedzy nazizmem a komuzizmem i nie mylę pojęć a to że tak piszę to tylko się droczę z Tobą. Wiem doskonale że te dwa systemy różnią się zdecydowanie ideologią ale mają także wiele wspólnego właściwie róznice odnoszą się jedynie do tego że Narodowy Socjalizm głosił wyższość rasy był więc to system rasistowski i odwoływał się do niemieckiego nacjonalizmu no i jeszcze nie miał nic przeciwko własności prywatnej i wolnemu rynkowi ale interwncjonizm państwa był znaczny. Te dwa systemy różniły się głównie jeszcze tym że trochę innych wrogów sobie wybrali w nazizmie byli gorsi rasowo przeznczeni do eliminacji fizycznej homoseksualiści niepełnosprawni umysłowy czyli wg nich nieprzydatni w komunizmie byli natomiast gorsi klasowo posiadacze czegokolwiek zwani obszarnikami burżujami i kapitaliści także przeznaczeni do fizycznej likwidacji. Oba systemy jak wiesz były totalitaryzmami jednopartyjnymi opozycja była nielegalna kult jednostki zakaz wyznań walka z Kościołem wiec systemy ateistyczne. Celem ich była ekspansja nazizmu na drodze zbrojnych podbojów komunizmu na drodze rewolucji proleteriatu czyli także na drodze agresji. Hegemonia hitlerowskich niemiec nad światem i wizja ogolnoświatowej czerwonej rewolucji czyż to nie podobne cele? Nawet hasła którymi zabiegano w początkowym okresie o elektorat były bardzo podobne. Więc nie pisz mi że mieszam pojęcia i nie tłumacz mi jak bym czegoś nie rozumiał bo bardzo dobrze się w tym orientuje. Z tą róznicą że ja oba systemy traktuje jako takie samo zło natomiast Ty próbujesz w jakiś sposób wybielać nazizm a nienawidzisz komunizmu co jest dla mnie niezrozumiałe. Uważasz się za Narodowca i jak widzę żadne argumenty do Ciebie nie docierają, trudno
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
Demon
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kamienna Góra
Data rejestracji: 28.07.06
Dodane dnia 22-07-2008 01:12
No to fajnie, że się ze mną tylko droczysz smiley Co do tego tłumaczenia i wtykania nieznajomości ideologii/celów - już tak mam, że staram się wyjaśnić na czym polegają różnice, gdyż nie lubię mieszania, tak samo z religią, jak pisałem - możemy być równie dobrze Protestantami lub Ewangelistami, nie bacząc na to, że są to różne odłamy i że na prawdę jesteśmy Katolikami a te odłamy, to i tak od jednej religii się wywodzą - Chrześcijaństwa, ale po co trzymać się szczegółów, jak można prościej? Taka sama sytuacja...

Narodowego Socjalizmu nie wybielam, tylko piszę to jak ja go odbieram, czyli dla mnie niebyło w nim nic złego.
Narodowcem jestem, i wybrałem akurat w/w ideologie jako najlepsze wyjście dla naszego, upadłego państwa, jak bym pewnie wybrał komunizm (Panie Boże broń!), to bym traktował NS jako największą "zarazę" i "chłam"...

Oczywiście, tak samo jak NS tak i NR odszczepiają się od niektórych... "punktów" Narodowego Socjalizmu, czyli ja np. nie uznaje wojny, by wybielić cały świat, tylko by wybielić Polskę (innymi państwami zajmą się tamci NR lub NS), nie uznaje braku wiary i... Jak zagłębię się bardziej w założenia Narodowego Socjalizmu i przeczytam od dechy do dechy "Mein Kampf", to na pewno dopisze. smiley

Pozdrawiam!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 23-07-2008 14:41
Będziesz czytać Main Kampf? Mysłałem że już dawno przeczytałeś, a poważnie to zwykły belkot i tyle nic więcej. Nic złego w Narodowym Socjaliźmie dla Ciebie nie było?smiley No błagam obudź się. A komory gazowe, obozy zagłady ludobujstwo, holocaust, mordy i grabieże? To jest Twój nazizm! Czy Ty niczego nierozumiesz. Piszesz jakieś brednie że nie uznajesz wojny by wybielić świat tylko Polskę czyli jednak ją uznajesz! Dalej jeżeli u nas przewagę mieli by ci Twoi NR czy NS a w sąsiednim kraju inni NR czy NS to i tak była by wojna, bo wy nie umieie żyć w zgodzie, nie umiecie koegzystować! Zaraz byłoby szukanie kozłow ofiarnych zdrajców wrogów bo wy nie umiecie zyć w zgodzie w spokoju. Znow było by zbrojenie się bo tamci to robią i znowu i znowu i znowu. Ale nie tym razem! Ciekawe kto chodzi na stadiony i wszczyna burdy? Bo to moja drużyna tak? To kibicowi innej trzeba sprzedać kosę pod żebra tak? Zamiast cieszyć się wydarzeniem sportowym jakim jest mecz i uczestniczyć w nim ale po to żeby cały fudbol miał z tego jakąś korzyść oczywiście można się utożsamiać z drużyną sieszyć się jej sukcesami smucić z porażek ale tylko tak. Ciekawe czy zrozumiałeś aluzję? i o co mi chodzi. Fudbol to Europa Świat a drużyny to kraje nie walczymy albo inaczej rywalizujmy ze sobą ale tylko fair nie bądzmy wrogami bo to jest już tylko głupotą. Historia przecież czegoś uczy wyciągnijmy z niej wnioski. Ale jak widzę widocznie jeszcze nie wszystkich
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
Demon
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kamienna Góra
Data rejestracji: 28.07.06
Dodane dnia 23-07-2008 23:39
Czytałem "Mein Kampf" ale tylko wyrywkami, za długie to jest, a ja nie lubię czytać długich książek. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie, dla mnie bredniami są te rzeczy, które Ty mi mówisz... smiley

Edytowane przez Demon dnia 23-07-2008 23:41
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 25-07-2008 19:33
Bredniami?smiley Komory gazowe to wg Ciebie brednie? Zaprzeczysz że istniały? To jest ten Twój nazizm człowieku!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
Demon
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kamienna Góra
Data rejestracji: 28.07.06
Dodane dnia 28-07-2008 21:12
A czy napisałem, że zaprzeczam, źe komory istniały?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 29-07-2008 18:11
A czy napisałem że zaprzeczasz? czy zaprzeczysz? To się trochę różni w kontekście całego zdania. Nie chcę rozwijać swojej myśli bo zaczynasz się irytować się tym co piszę.smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nazizm- wszystko co najważniejsze
Demon
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kamienna Góra
Data rejestracji: 28.07.06
Dodane dnia 31-07-2008 00:54
Akurat nie w tym temacie się irytuje smiley, ale nie wiadomo, co tam w głowie u człowieka siedzi... smiley Zawsze lepiej powiedzieć.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Copyright © 2007 LukLog