Kwietnia 19 2024 00:10:41    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje
Losowy cytat
  Dzisiaj jesteśmy zaledwie skałami w rzece, za kilka lat los może wznieść nas jako tamę, o którą zostanie rozbity główny strumień, po to tylko, aby popłynąć naprzód nowym korytem - Hitler

[Wiecej cytatów]
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 776
Najnowszy Użytkownik: john9
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Dunkierka
Bitwa o Berlin
D-day jak myślicie ...
Chcę zamieścić zd...
Bitwa która przesą...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [100]
Bitwa o Berlin [75]
D-day jak myślic... [70]
Przyczyny porażk... [51]
Dunkierka [50]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca
Zobacz Temat
Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa | Użytkownicy | Mam pytanie?
Autor Ciało Adolfa Hitlera
Patryk
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 21.12.07
Dodane dnia 28-12-2007 17:39
Mam pytanie co wy myślicie co się stło z ciałem Adolfa Hitlerra. Czy maja je rosjanie czy jak mówi jedna z wielu tez spoczywa w Morzu Północnym. Powiedzcie co Wy o tym sądzicie? smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Witman
Użytkownik

Postów: 51
Data rejestracji: 31.10.07
Dodane dnia 17-02-2008 09:45
Ani Rosjanie anie nikt inny ciało Wodza spłonęło.Żeby jego zwłok nie zbeszcześcili wrogowie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
petreus007
Użytkownik

Postów: 3
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.05.08
Dodane dnia 19-05-2008 22:18
Był kiedyś o tym taki film. Dokładnie nie wiadomo. Rosjanie utrzymują że udało im się odkryć zakopane zwęglone zwłoki Fuhrera. Skremowano je i prochy rozsypano w morzu północnym. Tożsamość Fuhrera potwierdził ponoć dentysta, jednak to nic pewnego.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Demon
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kamienna Góra
Data rejestracji: 28.07.06
Dodane dnia 20-05-2008 19:55
SS-Manni Wodza spalili wraz z małżonką Ewą Braun, gdy russischen soldaten czyścili okolice z Niemców odkryli lej po pocisku artyleryjskim, a w nim zwęglone jakieś szczątki, po dokładnych oględzinach znaleźli kawałki kości i fragment czaszki (tak, ten sławny kawałek czaszki należący PRAWDOPODOBNIE do Adolfa Hitlera), zawieźli do Moskau i tam umieścili w jakichś magazynach...

Najmożliwsza wersja była taka, ze Hitler był do końca swych dni w Berlinie, w bunkrze, gdy w dniu 30 kwietnia popełnił samobójstwo SS-Manni mieli spalić jego ciało, lecz nie zrobili tego, dla niepoznaki wzięli jakiegoś martwego mężczyznę i martwą kobietę, wrzucili ich do leju, podpalili i zostawili tak to wszystko. a ciało Wodza ukryli. Oczywiście ruskie rekonesans robili, znaleźli coś i dla propagandy gadali, ze niby Hitlera...

ps. Ponoć ciało Adolfa H. ukryto gdzieś pod ziemia w jakiejś dużej skrzyni po amunicji, a gdy wszystko ucichło wywieźli ciało do Norymbergii, gdzie pochowali go z należnymi oczywiście honorami, ale gdzie to niewiadomo...

Wydaje mi się to trochę naciągane z tym wywiezieniem ciała, no ale wszystko możliwe. Ogólnie ta wersja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.

Mam nadzieję, ze pomogłem, pozdrawiam! smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Paul 305
Użytkownik

Postów: 223
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 24.07.08
Dodane dnia 26-07-2008 17:05
Jest dowiedzione że zwłoki Fuhrera zostały spalone a następnie odnalezione przez czerwonych i ukrywane oraz kilkakrotnie przenoszone z miejsca na miejsce nim ostatecznie je skremowano i rożżucono,niestety niepamiętam gdzie ale chyba chodziło o może północne...smiley


Wir todt als sklaverein...
65432567 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Norden
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 16.01.09
Dodane dnia 16-01-2009 21:09
Polecam obejrzeć film dokumentalny pt. "Polowanie na Hitler'a" opisuje on jego śmierć. Moim zdaniem to najlepszy film dotyczący śmierci Führer'a.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Paul 305
Użytkownik

Postów: 223
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 24.07.08
Dodane dnia 19-01-2009 16:52
Filmów i książek oraz prub rekonstrukcji wdażeń dotyczących ostatnich chil (dni) życia A.H. jest wiele i szalenie trudno zdecydować które są najbardziej obiektywne zważywszy na fakt iż nawet ludzie z jego otoczenia są nie spójni w relacjach opisując to po wojnie w książkach czy też pamiętnikach.Nie pełna relacja lbowiem nie znajdował się w bukrze stale a jedynie często tam bywał to relacja Reichsjugendfuhrera Arthura Axmanna i może ministra uzbrojenia i amunicji Alberta Speera choć i ciekawe spostrzeżenia są w książce Traudl Junge (sekretarki) "Z Hitlerem aż do końca".smileysmiley
65432567 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Paul 305
Użytkownik

Postów: 223
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 24.07.08
Dodane dnia 19-01-2009 16:56
Demon przestań wierzyć w iluzje! Żadnego uroczystego pochówku w Nurnberg nie byłoooooooooooo! To koleina romantyczna legenda ale tylko legenda.smileysmileysmiley
65432567 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 23-01-2009 14:14
To żadna legenda tylko próba zafałszowania historii, z którą to nie można się zgodzić tylko stanowczo potępić.

Najbardziej obiektywną i powszechnie uważaną za niepodważalny materiał dowodowy jest praca brytyjskiego historyka i agenta wywiadu Trevor-Ropera, książka napisana w ,47r Ostatnie dni Hitlera. Opierał się na materiale dowodowym i zeznaniach świadków jeszcze dość świeżych przecież wydarzeń.

Ostatnio natomiast w telewizji był program i jakiś szwajcarski naukowiec po obejrzeniu zdjęć Hitlera z przemówień i porównaniu z kawałkiem szczęki z mostkiem którą mają Rosjanie stwierdził dzięki nowej metodzie że należy ona do Hitlera.
Więc najważniejsze Hitler zginął w bunkrze został spalony i Rosjanie mają część jego szczęki co do czaszki nadal nie ma pewność bowiem nie chcą się zgodzić na zbadanie DNA z czaszki i szczęki do porównania.

Pozostaje tylko jedno pytanie, które mnie najbardziej interesuje czy sam sobie palnął czy ktoś był jego pistoletem?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Paul 305
Użytkownik

Postów: 223
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 24.07.08
Dodane dnia 07-02-2009 11:16
Istnieje możliwośc (ale tylko możliwość) że tym pistoletem był Linge... Był pod ręką a pozatym Hitler mu ufał o ile komu kolwiek ufał? Czytałem książke o której wspomina w swoim poście Martens i w pełni się z tym zgadzam.Choć i wuwczas część świadków sobie nawzajem przeczyła.Kżdy widzi wydarzenia subiektywnie,może dlatego...smileysmiley


Wir todt als sklaverein...
65432567 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Danys
Użytkownik

Postów: 21
Data rejestracji: 11.12.08
Dodane dnia 08-02-2009 14:15
Film dokumentalny, o którym pisze Martens, nosi tytuł "Czaszka Adolfa Hitlera" mam go na kompie ^^ Materiał ten jednoznacznie potwierdza, iż szczątki Hitlera spoczywają obecnie w piwnicach muzeum w Moskwie. Przytoczono tez tam obawy z jakimi wiąże się badanie DNA, mianowicie w Moskwie boją się pochodu Neonazistów ^^ Moja wizja śmierci Hitlera jest bardzo konserwatywna ^^ taka sama jak ją przedstawiłem na forum przed utraconymi danymi ^^ mianowicie, Fuhrer sam nacisnął na spust, po czym został wyniesiony i spalony wraz z swoją ukochaną, świeżo poślubioną żoną Ewą ^^

Witam po długiej nieobecności ^^
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 11-02-2009 22:49
Danys napisał/a:
Fuhrer sam nacisnął na spust, po czym został wyniesiony i spalony wraz z swoją ukochaną, świeżo poślubioną żoną Ewą ^^


A kto w takim razie za niego rozgryzł kapsułkę z trutką na szczury?smiley
Tak tylko pytam bo nie chcę się kłócićsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Paul 305
Użytkownik

Postów: 223
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 24.07.08
Dodane dnia 16-02-2009 12:41
Boże,to już tyle razy było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Znowu wracamy do pra-sporów! Ilu nas tyle opinii ocen i wniosków.smileysmiley


Wir todt als sklaverein...
65432567 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Danys
Użytkownik

Postów: 21
Data rejestracji: 11.12.08
Dodane dnia 16-02-2009 17:52
Ostatnio widziałem program o cyjanku Martens smiley O ile mnie pamięć nie myli prowadziliśmy długie wywody na ten temat xD Można rozgryźć kapsułkę i strzelić sobie zarazem w łeb ;]
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Paul 305
Użytkownik

Postów: 223
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 24.07.08
Dodane dnia 17-02-2009 20:06
Oczywiście że można,pytanie jednak czy ów delikwent zdążył i właśnie tak a nie inaczej postąpił? Temat jest już dość mocno wyeksploatowany,jednak widac że nie wszyscy jeszcze zrozumieli wszystko w tej sprawie choć jest tyle materiałów żródłowych na ten temat,filmów,książek,opisów,relacji,opowieści świadków tych wydażeń.Mozna już sobie wyrobić spójny osąd tego smutnego wydażenia.Pisze smutnego albowiem śmierć każdego człowieka to smutny fakt nizależnie od tego jak osądzaliśmy życie takiego człowieka...smiley


Wir todt als sklaverein...
65432567 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
martens
Użytkownik

Postów: 210
Data rejestracji: 23.12.07
Dodane dnia 18-02-2009 00:47
Takie to smutne jak czytam co piszesz że się prawie popłakałem i łzy o mało mi po du.. nie popłynęlismiley
Szkoda że to smutne radosne wydarzenie kilka lat wcześniej się nie stało.smiley
Ale co się odwlekło to nie uciekło.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ciało Adolfa Hitlera
Paul 305
Użytkownik

Postów: 223
Miejscowość: WARSZAWA
Data rejestracji: 24.07.08
Dodane dnia 19-02-2009 05:37
Masz prawo mieć taką opinie i nie będe z tym polemizował.smiley Przyjmuje to do wiadomości i tyle.smiley


Wir todt als sklaverein...
65432567 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Copyright © 2007 LukLog