Kwietnia 26 2024 01:06:47    Historia ~ Ludzie Hitlera ~ Narzędzia Wojny ~ Prusy Wschodnie ~ Mapa strony
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Ludzie Hitlera
Wewnątrz Państwa
Adolf Hitler
Narzędzia Wojny
Prusy Wschodnie
Zbrodnie
Ciekawostki
Dokumenty
Forum
Inne
Kontakt
Nagrody
Linki
Szukaj
Nowości
Mapa strony
Warto zajrzeć
krucjata krucjata stacje
Losowy cytat
  Jeżeli ta wojna jest przegrana, to nie jest moim zmartwieniem, że giną w niej ludzie. Nie uronię za nich jednej łzy, bo nie zasłużyli na nic lepszego - Hitler

[Wiecej cytatów]
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 776
Najnowszy Użytkownik: john9
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Dunkierka
Bitwa o Berlin
D-day jak myślicie ...
Chcę zamieścić zd...
Bitwa która przesą...
Najciekawsze Tematy
Bitwa która prze... [100]
Bitwa o Berlin [75]
D-day jak myślic... [70]
Przyczyny porażk... [51]
Dunkierka [50]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Dla Użytkowników
Statystyki
Ciekawe miejsca
Zobacz Temat
Trzecia Rzesza 1933-1945 - historia państwa | Użytkownicy | Godne polecenia
Autor Książki które polecamy
LukLog
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 206
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 16.03.06
Dodane dnia 29-07-2006 16:39
Witam!

W poprzednim wątku poruszany był temat najlepszy filmów dotyczących Trzeciej Rzeszy. W tym proponuję wypisać książki które najbardziej się Wam spodobały o tematyce Trzeciej Rzeszy.

Ja ze swojej strony chcę polecić serię książek "Zdarzyło się w XX wieku". Jak do tej pory wydane zostały 4 tytuły 3 z nich już przeczytałem:

Front wschodni - Leon Degrelle - są to wspomnienia belgijskiego nazisty który walczył na froncie wschodnim. Szczególnie wyraziste są opisy zupełnie innego świata w jakim znaleźli się żołnierze - brutalna azjatycka siła.

Kto sieje wiatr... - Brunnegger Herbert. Równie dobra pozycja. Książka napisana przez człowieka który jako 15 latek wstąpił do SS.

Między Hitlerem a Himmlerem - Jochen von Lang - Bardzo ciiekawa biografia jednej z najważniejszych postaci w Trzeciej Rzeszy - Karla Wolff`a

Żydowscy żołnierze Hitlera - tej książki jeszcze nie czytałem, ale z recenzji wiem że opisuje losy niemieckich Żydów którzy służyli w armii
http://www.trzeciarzesza.info Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
Badyl
Użytkownik

Postów: 53
Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 16.07.06
Dodane dnia 07-08-2006 16:34
Ja bym jeszcze dodał "Żelazny Krzyż" - biografia Feldmarszałka Rommla


Badyl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
LukLog
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 206
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 16.03.06
Dodane dnia 07-08-2006 16:51
A miał ktoś okazję czytać "Rozmowy przy stole"?
http://www.trzeciarzesza.info Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
LukLog
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 206
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 16.03.06
Dodane dnia 15-10-2006 20:16
Z serii o której pisałem w pierwszym poście ukazała się właśnie kolejna pozycja mam nadzieję że będzie rónie ciekawa jak poprzednie nosi tytuł "Karmazynowe bractwo - generałowie Hitlera o wojnie"
http://www.trzeciarzesza.info Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
mrowa
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 22
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 09.08.06
Dodane dnia 20-10-2006 14:26
Ja przeczytałem bardzo ciekawą książkę poświęconą wręcz szalonym bronią III Rzeszy
"Niemiecka tajna broń podczas II wojny światowej" Lan-a V.Hogg-a



hehe
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
Otto Blef
Użytkownik

Postów: 6
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 30.10.06
Dodane dnia 31-10-2006 20:23
Nicolaus v.Below - Als Hitlers Adjutant

Below jako jeden z nabliższych życiu Adolfa Hitlera w miarę obiektywnie przedstawia swoją służbę a także ówczesne wydarzenia. Kolejno z najdrobniejszymi szczegółami opisuje główne problemy organizacyjne, wewnętrze jak i problemy polityki zagranicznej. Jako osobisty adiutant Hitlera Wermachtu Luftwaffe zwraca szczególną uwagę na kwestie związane z rozwojem lotnictwa - opisuje wzajemną rywalizację na najwyższych szczeblach, wszystkie błędne decyzje, skandale jak zwolnienie Bloomberga czy Fritscha. Słusznie krytykuje zwłaszcza Hermanna Göringa. Opisuje wszystkie spotkania i decyzje podjęte przez Adolfa Hitlera.. od początku do końca.


Fighting For Peace is Like Fucking For Virginity
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
rysiek
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 08.12.06
Dodane dnia 08-12-2006 22:56
"Wspomnienia " Albert Speer - pisana bardzo przystępnym językiem i jest co czytać (638 stron!)
"Rozmowy z katem" - o wspólnym pobycie w celi Moczarskiego z Jurgenem Stroopem
"Drugi człowiek Trzeciej Rzeszy" - głęboka analiza sylwetki H. Himmlera napisana przez czeskiego historyka Dusana Hamsika.
Wspomniana już "Byłem adiutantem Hitlera" v.Belowa
Mam też kilka innych ciekawych pozycji; polecam Cypriana i Sawickiego " 7 procesów przed Najwyższym Trybunałem Narodowym" są tu opisane procesy i sentencje wyroków: Artura Greisera, Amona Goetha, Rudolfa Hoessa, Ludwika Fischera, Józefa Buhlera i zbrodniarzy oświęcimskich.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
kowalak13
Użytkownik

Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 26.12.06
Dodane dnia 06-01-2007 19:55
SS-czarna gwardia Hitlera.Dużo o bliskich współpracownikach Himmlera.Historie awansów.Stopnie honoroweSS.Dużo wycinków biografii elity SS.Różnice między: SS;AlemagneSS;Waffen SS.Ciężko się czyta ,ale warto
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
kot
Użytkownik

Postów: 6
Miejscowość: Thorn
Data rejestracji: 07.07.07
Dodane dnia 11-07-2007 12:18
Schwytałem Eichmanna "Peter Malkin urodził się w Polsce, po wojnie przystąpił do żydowskiego podziemia na Bliskim Wschodzie, potem był agentem Mossadu. Brał udział w akcji ujęcia Adolfa Eichmanna. W książce tej Malkin opowiada nie tylko zapierającą dech w piersiach historię operacji schwytania zbrodniarza, ale także relacjonuje prowadzone z nim rozmowy"

Byłem z Hitlerem do końca. 1940-1945
Rochus Misch
"Wspomnienia ostatniego żyjącego świadka wydarzeń w bunkrze Hitlera Rochus Misch był w straży przybocznej Adolfa Hitlera. Pięć lat, od 1940 do 1945 roku, spędził w pobliżu nazistowskiego dyktatora. Od apartamentów prywatnych w berlińskiej Kancelarii Rzeszy i alpejskiej willi w Berchtesgaden, po kwatery główne w Prusach Wschodnich i na Ukrainie, Rochus Misch towarzyszył Führerowi do samego końca Trzeciej Rzeszy"

Życie erotyczne dyktatorów ""W Życiu erotycznym dyktatorów Nigel Cawthorne opisuje sypialniane podboje i przedziwne seksualne wybryki postaci historycznych - mężczyzn, którzy nie przyjmowali do wiadomości słowa nie"".Poczynając od Napoleona, mówiącego: ""Nie dzisiaj, Józefino!"", ponieważ zajmował się akurat innymi damami, aż po odkryte niedawno ""gniazdka miłości"" Saddama Husseina.Cawthorne daje nam lekcję historii, którą trudno byłoby zapomnieć."

W Życiu erotycznym dyktatorów jest rozdział poświęcony Hitlerowi, posiadam tą książkę ale jeszcze niestety nie przeczytaną ale myślę, że ran na 10 lat można przeczytać taką plotkarską książeczkę. smiley

Edytowane przez kot dnia 11-07-2007 12:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
LukLog
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 206
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 16.03.06
Dodane dnia 11-07-2007 14:00
Byłem z Hitlerem do końca. 1940-1945
Rochus Misch


Czytałem to i potwierdzam bardzo dobra pozycja.


PROSZĘ PAMIĘTAĆ O STOSOWANIU POLSKICH LITER NA FORUM!!!!!!!!!!
http://www.trzeciarzesza.info Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
@rtur
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 3
Miejscowość: Koszalin
Data rejestracji: 22.07.07
Dodane dnia 22-07-2007 22:14
Ja ostatnio czytałem książke Mario Franka "Śmierć w bunkrze Hitlera". Autor w ciekawy sposób opowiada ostatnie dni życia Hitlera.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
Yonek14
Użytkownik

Postów: 3
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 12.05.08
Dodane dnia 12-05-2008 17:45
A czytaliście coś o Górach Sowich i realizowanym tam projekcie Riese? Mam o tym 2 książki ale nie pamiętam tytułów a pożyczyłem je właśnie znajomym. Jak będe miał to napisze.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
Tomek2112
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 27.01.09
Dodane dnia 06-03-2009 21:02
Richard Rhodes "Mistrzowie śmierci Einsatzgruppen" naprawdę warta polecenia.


Exemplis discimus.
Uczmy się na przykładach.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
adrianleibstandarte
Użytkownik

Postów: 178
Miejscowość: Zielona Góra
Data rejestracji: 19.02.09
Dodane dnia 09-03-2009 08:40
Książek naprawdę interesującychy jest całą masa wystarczy się przejść do EmpikusmileyNorman Davies Europa walczy 1939 - 1945 naprawdę monumentalne i wspaniałe dzieło choć drogie koszt 79 złsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Książki które polecamy
krzysiek
Użytkownik

Postów: 31
Miejscowość: Kielce
Data rejestracji: 10.11.13
Dodane dnia 14-03-2014 00:00
Godne polecenia są takie pozycje jak:
- "Ostheer Niemiecka Armia Wschodnia 1941-1945" James Lucas,
- "Zakon trupiej czaszki" Heinz Hohne,
- "Noc dlugich noży" Hans Kirst.
Dobrze zobrazowana historia. Szczególnie "Zakon trupiej czaszki" i "Noc dlugich noży" mimo tego, iż została napisana przez rodzimych Niemców zawiera obiektywną prawdę. Polecam te pozycje.

__________________________________
http://www.edytak.ulotka.org/sielpia.html
http://www.edytak.ulotka.org/sielpia_historia.html Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Copyright © 2007 LukLog